Skocz do zawartości
Forum

Apostazja - odejście od kościoła.


Gość gość

Rekomendowane odpowiedzi

To jest jak najbardziej w nurcie psychologii ,tak sadze.To pewna rozterka duchowa.Wierzyć czy odejść od kościoła tracąc wiarę lub ja zachować. Sądzę,że odejście od kościoła katolickiego w przypadku gościa jest podyktowane frustracją z powodów pedofili, jej tuszowania czy innymi przewinami kościola.To dość skomplikowana procedura od formalnej strony.Można przeczytac w internecie.Tylko czy ona /ta apostazja/ spelni Twoje oczekiwania.Obawiam się,ze nie.Nie otrzymasz dokumentu podpisanego przez papieża, ktorym mozesz sie pochwalić czy wewnętrznie sobie powiedzieć "no, ale im dołożyłem".

Po przejściu tej procedury nie otrzymasz NIC.Może proboszcz poda Ci rękę na do widzenia.Z minusów to brak możliwości pochowania na cmentarzu katolickim ale "za pieniądze ksiądz się modli"- to nie wiadomo.Brak możliwości przystępowania do sakramentów w tym do małżeństwa.To wiadomo.

Ze znanych postaci to chyba Palikot robił taki happening ale nie wiem z jakim skutkiem.

Odradzam.

Jeżeli zostałeś ochrzczony w rycie rzymskokatolickim to na zawsze jesteś chrześcijaninem rzymskokatolickim.

Kler możesz mieć w poważaniu lecz wiary nie trać.

Czego Ci życzę.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...