Skocz do zawartości
Forum

Jestem złym człowiekiem


Gość krzysztof28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,na imię m krzystof mam 28 lat,i problem ze sobą oraz pewne kłopoty.
od początku jestem jedynakiem, moje mama ma problemy ze zdrowiem i ciąza ze mną
była problemowa , ale jakoś pojawiłem się na tym świecie ,rodzice do to dobrzy ludzie
pomio swojich problemów zdrowotnych i cięzkiego dziecinstwa starali mi zapewnic ciepło i bezpieczeństwo, nie jesteśmy zamożni mieszkamy w małej miejscowości utrzymywał głównie tata (drobne remonty).
kiedy poszedłem do szkoły byłem nieśmiałym samotnikiem ,któremu dokuczli rówieśnicy
nauką szło różnie, podstwówka same tróję, w gimnazjum gorzej w drugiej klasie dwie poprawki , kontakty z równeśnikami okropne byle jak byłem traktowany , po gimnazjum
szkoła zawodowa i licemu dla dorosłych jakoś poszło lepiej tam z nauką i kontaktach z drugą osobą i tak weszłem w dorosłe zycie z pracą na początku było różnie ale od kilku lat mam jedną pracę której coraz bardziej sobie nie radzę i boje się ze przez pewna sytułację pokłuciłem się z szefem ,przeprośiłem ale boje się ze zostanę zwolniony już kilka nocy ma problem ze snem i jedzeniem, myśle ze do niczego śie nie nadaje nic nie osiągnołem nie mam przyjaciłół , drógiej połówki ,rodzina dalasza widzi jak potrzebóje ,w pracy nic nie wychodz(przez moje emocje kiedys usłyszałem ze jestm chory psychicznie)
czasem myśle ze nie powinnem życ lepiej żeby mnie nie było,wszyscy mieli by lepej i spokój,nie wiem po co żyje miałem kiedyż marzenia np chciałęm pójść do szkoły policealnej ale nic w tym kierunku nie zrobiłem czuję zmęczenie od dłuższego czasu
smutek starm się jak mogę wykonywac codzienne obowiązki ale nic z tego nie wychodzi, dziękuje jeżeli to kto przeczytał nie mam z kim pogadać moja rozrywka to you tube, pozdrawiam krzysztof

Odnośnik do komentarza

Co do szkoły policealnej to obecnie nauka jest zdalna przez internet. Warto abyś złożył papiery do szkoły policealnej na kierunek który cię interesuje lub na kurs. Są szkoły dla dorosłych darmowe. Nie wiem czy w mniejszych miastach też, ale pewnie tak bo tych szkół jest ogólnie sporo. jezlei nie szkoła policealna to pomyśl nad kursem, to zawsze dodatkowa wiedza i papierek. W pracy jakby nie było to z szefem się lepiej nie kłóć.  Jak czujesz że sytuacja jest napięta to po pracy idź na spacer, albo na rower. I ochłoniesz. Może tylko sam patrzysz na siebie negatywnie w pracy. Ludzie są różni i najlepiej wychodzi innym krytykowanie więc nie przejmuj sie złośliwymi uwagami. Ale o nauce pomyśl. Pzdr

Odnośnik do komentarza

Nie szukaj pocieszenia ani w alkoholu ani innych ogłupiaczach

Szukaj hobby. Np malowania lub gry w szachy albo na gitarze. W szachy mogę Ci wysłać kilka książek do nauki gry szachowej gratis. Nie wiem czy masz komputer z internetem jeśli masz, to znajdziesz wiele ciekawych propozycji pomocnych w rozwijaniu Twoich zainteresowań. Możesz zapisać się do biblioteki i czytać ciekawe książki. Jest duży wybór tego " co robić" z pożytkiem dla siebie i innych. Nie zadręczaj się byle czym. Głowa do góryi zacznij robić to co lubisz i jest pożyteczne, np naucz się języka obcego. Powodzenia

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dobrze, że jesteś. Ja również przechodzę gorszy czas. Mimo tego, że staram się być dobrym człowiekiem, robić to co dobre, szanować innych to i tak nie mam wielu przyjaciół. Mam jedną,, przyjaciółkę''ale nie mogę w 100% na nią liczyć. Całkowicie cię rozumiem. Swoją drogą też jestem jedynaczka i wiem jak to jest. Ludzie myślą że jesteś egoistą itd.
U mnie problemy z depresją zaczęły się w wieku 12 lat (moja mama dowiedziała się że paliłam papierosy) czułam się wtedy tak źle że nic nie jadłam, mało spałam, jedyne co robiłam by odwrócić się od tego to robiłam zdjęcia. Daj znać co u Ciebie o ile chcesz:)

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość krzysztof28 napisał:

Dziękuje za lepsze i gorsze odpowiedzi, spróbuje  normalnie się  wyspać , boję się co przyniesie jutro

nie denerwują cie te porady powszechne: zajmij sie nauką, pracą, rozwijaj zainteresowania, książka, szachy, gitara i pobiegaj lub pospaceruj? Pewnie wolałbyś porobić coś innego.

Odnośnik do komentarza

Bardzo mi przykro i bardzo Ci współczuję z powodu tego wszystkiego, co przeżywasz. Uważam, że bardzo mogłaby Ci pomóc terapia. To zawsze bardzo pomaga, jak ktoś jest tak złego i niskiego mniemania o samym sobie. "Zostań swoim najlepszym przyjacielem" - to jest bardzo cenne

Odnośnik do komentarza
Gość Chciałbym pomóc

Jak przeczytałam tytuł Twojego tematu od razu przyszło mi namyśl: "Złym człowiekiem ? Kto Ci to wmówił ?!". Czy gdyby ktoś inny miał takie trudności i sytuacje, jak Ty, czy tak samo myślałbyś o nim, o niej? Spróbuj, proszę tak sobie to wyobrazić, jakbyś patrzył na kogokolwiek innego. Kiedy się złąpie taką perspektywę, można inaczej spojrzeć na siebie.
Terapia, moim zdaniem, to jedna z najlepszych rzeczy, jakie można dla siebie zrobić, żeby wszystkie inne zaczęły się lepiej układać.
Twoje marzenia są nadal aktualne, bo możesz je zrealizować. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Masz po prostu tragicznie niskie poczucie wartości i tak samo niską samoocenę. Nie zaszczepili jej w Tobie rodzice, a to oni są pierwszymi osobami, które powinny to zrobić. Można to naprawić, choć wymaga sporo pracy nad sobą, konsekwentnej i żmudnej. Nie jestem pewna czy w obecnym stanie jesteś na nią gotowy. Pomyślałeś kiedyś o terapii?

Edytowane przez Javiolla

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, mam zamiar poszukać terapeuty ale jakiego rodzaju np psycholog , psychoterapeuta?

mam problem ze snem z piątku na sobotę w nocy to myślałem że nie dam rady, duszno mi było 

i cały się pociłem,dziekuje za porady nie mam z kim porozmawiać . Dzisaj sporo czasu chodziłem

przygniębiony i bałem się o swoją przyszłośc , może mnie ta choroba zabierze.

Odnośnik do komentarza
  Cześć, dzisiaj pierwszy raz znalazłam się na tym forum i widzę, że wszyscy przeżywamy podobne problemy. Również czuję się złym człowiekiem, choć tak naprawdę nic bardzo strasznego w życiu nie zrobiłam. Ale ludzie są strasznie krytyczni wobec siebie i brakuje im wyrozumiałości, przez to czujemy się nic nie warci. Również tak jak Ty mam problem z emocjami i podobną sytaucję życiową, więc cię rozumiem. Tyle że jestem dużo starsza i zazdroszczę Ci, że Ty możesz jeszcze wszystko zmienić. Ja niby też, ale z wiekiem jest coraz trudniej. Jeśli mogę Ci coś poradzić to porozmawiaj z kimś kto zajmuje się tymi sprawami profesjonalnie, teraz wielu specjalistów prowadzi terapię online, nie musisz nawet wychodzić z domu. Wiem że to kosztuje, ale czasem nawet 2,3 rozmowy wystarczą żeby wyrwać się z dołka. Spróbuj, nic nie tracisz.

 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Gość krzysztof28 napisał:

Dzień dobry, mam zamiar poszukać terapeuty ale jakiego rodzaju np psycholog , psychoterapeuta?

Niestety nie ma reguly, kieruj sie swoja intuicja i tym co z Toba dzwieczy.

Poczytaj, pointeresuj sie poprobuj ( konsultacja nie bedzie znaczyc ze jestes skazany na wspolprace)

Odnośnik do komentarza
  Psychoterapeuta to psycholog, lub specjalista w pokrewnej dziedzinie, np. pedagog, lekarz psychiatra, który jest wyszkolony do prowadzenia psychoterapii, uzyskał certyfikat i musiał ukończyć własną terapię. Czyli warto szukać psychoterapeuty, aby odbyć psychoterapię.
Mam nadzieję, że nie da się Pan chorobie, im wcześniej się znajdzie pomoc fachową tym lepiej.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...