Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy potrzebna będzie artroskopia kolana


Gość anna

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, proszę o opinie czy konieczne będzie przeprowadzenie artroskopii kolona, zgłosiłam się do ortopedy z bólem kolana w przedniej części. Na początku ból pojawiał się przy siedzeniu i wystarczyło go rozchodzić, ale później to już nie pomagało ból pojawiał się przy wchodzeniu po schodach, chodzeniu, kucaniu. W 2015r miałam wykonaną artroskopię tego kolana został usunięty kawałek łąkotki bocznej i przecięty fałd rzepkowy boczny. Przeszłam terapię osoczem bogatopłytkowym i kwasem hialuronowym, jednego dnia kolano nie boli wcale a drugiego odczuwam silny dyskomfort i ból przy prostych czynnościach. Poniżej opis wyniku rezonansu magnetycznego: W części obwodowej pogranicza trzonu i rogu tylnego MM niewielkie zmiany obrzękowe oraz wąskie pasmo poziome wnikające w jej obręb na głębokość do ok 3mm obraz odpowiada w pierwszej kolejności uwydatnionej szypule naczyniowej, nie można wykluczyć współistnienia drobnej niepełnej grubości szczeliny pęknięcia. Wskaźnik Insalla-Salvatiego 0,8 na pograniczu patella alta. Kąt bruzdy ok 140. Chrząstki rzepki w części przyśrodkowej na obszarze ok 15x12mm niejednorodne, o nierównych obrysach w części przyśrodkowej z wąską drobną szczeliną pęknięcia odcinkowo łączącą się z wąskim pasmem silnie hyperintensywnym położonym pomiędzy warstwą korową rzepki oraz chrząstki na obszarze ok 4x4mm. Obraz zmian ni w pełni jednoznaczny, podejrzenie odcinkowego odwarstwienia chrząstki rzepki. Widoczny fałd przyśrodkowy do ok 1,5mmz niewielkimi zmianami obrzękowymi w jego obrębie odcinkowo wpukla się w obręb szpary SRU obraz sugeruje cechy zespołu fałdu przyśrodkowego rzepki. Niewielka ilość płynu śródstawowo szerokości maksymalnie do ok 5mm

Odnośnik do komentarza
Gość JanekBoroń

Hej, miałem problemy z rzepką, z polecenia znajomego lekarza trafiłem na specjalistów z www.ortopedia-sportowa.pl. Wcześniej odbijałem się od gabinetu, do gabinetu i nikt nie wiedział co ma ze mną zrobić... Bali się podjąć ryzyka? Sam nie wiem... Natomiast lekarze z ortopedia-sportowa, fachowo zdiagnozowali mój problem, poradzili co zmienić w moim stylu życia, i przede wszystkim zalecili ćwiczenia, dzięki którym mogłem uniknąć operacji, a to bardzo, bardzo wiele daje! 

Odnośnik do komentarza

hmm, chyba zamiast pytać na forum lepiej skonsultować to z lekarzem. ja miałam wątpliwości co zrobić po diagnozie od jednego specjalisty, uznałam, że pójdę prywatnie, trafiłam do Orthos pod Wrocławiem do doktora Piotra Wodzińskiego. ten dokładnie mi wszystko wyjaśnił, opisał możliwości, ich plusy i minusy, tak żebym mogła świadomie podjąć decyzję. 

zdecydowałam się na zabieg i wszystko poszło bardzo sprawnie. tak więc gdybym miała coś poradzić to kieruj się do najlepszych, jeśli masz jakieś wątpliwości, nie ma co oszczędzać na zdrowiu i zwlekać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...