Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Dyskopatia i duża krótkowzroczność a studia fizjoterapia


Gość Lessle

Rekomendowane odpowiedzi

dzień dobry! Mam pewien problem, być może ktoś z was również ma lub zna kogoś kto ma podobnie. Mianowicie w tym roku zamierzam rekrutować się na fizjoterapie na studia. Mam jednak pewne problemy zdrowotne - wczesna dyskopatia i skolioza + duza krótkowzroczność (-7,50 w prawym oku i -8,50 w lewym oku). Lekarze od początku mówią mi, że wszelki większy wysiłek fizyczny jest niewskazany, ponieważ moja wada wzroku i dyskopatia będą mogły się pogłębiać. Dodatkowo nie mogę nic dźwigać ani wykonywać nagłych ruchów (plus muszę uważać, abym nie została uderzona w głowę, ponieważ okulista mówił mi, że grozi to odklejeniem siatkówki oka). Zamierzam iść w stronę fizjoterapii pulmonologicznej lub dziecięcej, czyli takie specjalizacje, które nie będą wymagały ode mnie dużo siły. Rozmawiałam z pewną studentką fizjoterapii, która powiedziała mi, że mogę poprosić mojego lekarza rodzinnego o zwolnienie z wychowania fizycznego. Czy takie rozwiązanie faktycznie jest możliwe? Nie ukrywam, że bardzo zależy mi na tych studiach, ale boję się, że moje problemy zdrowotne mogą mi to uniemożliwić. Nie wiem czy taki temat pasuje do tego forum, ale nie mam do kogo się z tym zwrócić. Będę wdzięczna za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Gość Lessle napisał:

Czy takie rozwiązanie faktycznie jest możliwe? 

Musisz napisać do tej uczelni na którą się wybierasz, czy taki stan zdrowia pozwoli Ci studiować u nich, mając zwolnienie z w-f. Powinni respektować. 

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim taką wadę wzroku warto skorygować laserowym zabiegiem. I nie chodzi tylko o studia ale o komfort widzenia, to jest naprawdę duża wada która utrudnia życie w każdej jego sferze. Kolejna sprawa - dyskopatia. Czy leczona? Polecam zapoznać się z  informacjami z https://kregoslup.carolina.pl/schorzenia/dyskopatia/ . Wiele osób zmaga się z dyskopatią a funkcjonują dzięki leczeniu i rehabilitacji bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza

Nie powiem Ci czy możesz zostać fizjoterapeutą od strony zdrowotnej ale na pewno jeśli to Twoje marzenie to warto zrobić wszystko żeby się spełniło. Jak już się uda i otworzysz własny gabinet to czeka Cię wiele obowiązków, również jeśli chodzi o prowadzenie dokumentacji medycznej. Twoim zadaniem będzie zachować  bezpieczeństwo elektronicznej dokumentacji medycznej i na bieżąco uzupełniać w niej informacje o pacjencie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...