Skocz do zawartości
Forum

Zaburzenia


Gość Noname

Rekomendowane odpowiedzi

Czy człowiek ma wpływ na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne? U mnie bardziej obsesyjne (nawracające natrętne myśli, prawdopodobnie luminacje - przeżuwanie ciągle tematu, nie potrafiąc wyciągnąć wniosków, myśli niedające spokoju). Nie chcę już do psychologa. Przerabiałam już ten temat w życiu. Chce sama sobie poradzić 

Odnośnik do komentarza
Gość Loraine
W dniu 27.06.2020 o 18:39, Gość Noname napisał:

Czy człowiek ma wpływ na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne? U mnie bardziej obsesyjne (nawracające natrętne myśli, prawdopodobnie luminacje - przeżuwanie ciągle tematu, nie potrafiąc wyciągnąć wniosków, myśli niedające spokoju). Nie chcę już do psychologa. Przerabiałam już ten temat w życiu. Chce sama sobie poradzić 

Pytasz się czy człowiek ma wpływa na swoje zdrowie - tak ma. Jeżeli cierpisz na zaburzenia obsesyjno - kompulsywne to jak najbardziej powinieneś/powinnaś korzystać z pomocy psychoterapeuty (nie psychologa bo to jest różnica) i także z pomocy psychiatry. Takie leczenie i terapia nie są krótkie, są długie i nie zawsze ale czesto równolegle osoby cierpię także na depresję. Nie jest łatwo wyjść z depresji tak samo jak nie jest łatwo leczyć zaburzenia obsesyjno - kompulsywne. Do tego potrzeba taże cierpliwości, dobrze dobranej terapii i także leków. Pzdr.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...