Skocz do zawartości
Forum

Czy to nerwica?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem nowa na Forum ?

Mianowicie, chciałam zapytać Was o pewną rzecz. 4 miesiące temu poznałam pewnego chłopaka, spotykaliśmy się przez jakiś miesiąc - więc krótko.  On wyjechał później do swojego kraju (był na wymianie) i znajomość się urwała. Nie mieliśmy okazji się dobrze poznać. Nie ukrywam, że spodobał mi się, chociaż od razu było raczej wiadomo, że nic poważnego z tego nie będzie. Moim błędem było, że się do niego zbliżyłam i zdaję sobie z tego sprawę. On nie wykazywał aż takiego zainteresowania, jak ja nim. Zwracam się do Was jednak z innym problemem, ale związanym z tą sytuacją z nim. Od jakiegoś miesiąca, półtora męczą mnie okropnie męczące myśli o jego osobie. Nachodzą mnie od rana i trwają przez cały dzień. Budzę się i zasypiam i ciągle nieustannie chodzą mi te myśli po głowie, chodź nie są one związane z jakimś konkretnym wydarzeniem z przeszłości, raczej są to takie migawki, których wolałabym nie pamiętać. Są to również myśli, że już nigdy kogoś takiego nie spotkam itp, itd. 

Proszę Was o obiektywną radę (będąc w tym natłoku myśli nie jestem w stanie obiektywnie ocenić mojej sytuacji). Czy jest to związane z martwieniem się o przyszłość? (Jestem w ostatnim roczniku studiów, niedługo muszę wybierać co dalej z moim życiem.) Czy ta myśl o nim jest w jakimś stopniu związana z moim lękiem o przyszłość? Myślicie, że powinnam udać się po radę do zaufanego psychologa? Nie wiem, jak zwalczyć te myśli, nie chcę ich w mojej głowie. 

Pozdrawiam Was serdecznie. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Natalia napisał:

Czy jest to związane z martwieniem się o przyszłość?

Nie sądzę. To jest spowodowane myśleniem o nim po prostu. Stale myślałaś (nie wiadomo ile lat), aż sobie umysł zafiksowałaś i tyle. 

5 godzin temu, Natalia napisał:

Czy ta myśl o nim jest w jakimś stopniu związana z moim lękiem o przyszłość?

A masz lęki o przyszłość?

5 godzin temu, Natalia napisał:

Myślicie, że powinnam udać się po radę do zaufanego psychologa?

Możesz, chociaż zależy w jakim jesteś stadium. Czujesz, że nie dasz sobie sama rady? Jeśli chcesz tylko porady to po co iść do psychologa, poczytaj poradniki psychologiczne i na to samo wyjdzie. Porady możesz dostać w internecie. Tu chodzi bardziej o to na ile jesteś gotowa z tych porad skorzystać i jak bardzo jesteś konsekwentna w działaniu, aby sobie z tymi myślami poradzić?

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...