Skocz do zawartości
Forum

Czy mój brat jest alkoholikiem?


Gość agnieszka14

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agnieszka14

Mój brat pije codziennie piwo, jest pracowity, ale pije codziennie piwo i czasem wódkę. Nie ma dnia przerwy nawet. Przejrzałam jego wyniki, gdy nie widział, ma podwyższone kilkukrotnie próby wątrobowe, w notatce napisane, że powinien zrezygnować z alkoholu. No ale brat nadal 5 piw dziennie każdego dnia, czasem butelka wódki. Czy te próby wątrobowe są niebezpieczne- tzn. ich podwyższenie? Co grozi bratu, jeśli mimo tego on nadal pije? Czy to znaczy, ze za jakieś kilka lat on może mieć marskość wątroby?

Odnośnik do komentarza

Witaj Agnieszko, jeżeli twój brat nie umie się powstrzymać, nie umie przestać pić alkoholu nawet na jeden dzień i każdego dnai wypija albo butelkę albo piwa lub jedno i drugie i tak od 10 lat, to ma poważny problem z alkoholem. Alkoholicy to nie zawsze ludzie którzy przewracają sie na ulicy gdy się upiją. To ludzie którzy nie potrafią przestac pić i piją coraz wiecej. Nie widzą w tym problemu. Twój brat ma już powazny problem, moze mieć w przyszłości lub niedługo poważne problemy z watrobą, sercem, może też miec problemu neurologiczne. Alkohol wpływa na ogólne funkcjonowanie naszego organizmu i niszczy nie tylko wątrobę ale też wpływa na nasz mózg. Myślę że powinien iść na leczenie. Czy rodzice nie widzą problemu w piciu codziennym brata? Czy coś próbowali robić aby brat przestał pić?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...