Skocz do zawartości
Forum

dyskomfort sfer intymnych


Gość Eliza

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 mój partner odczuwa ogromny dyskomfort jeśli chodzi o pokazywanie komukolwiek swoich genitaliów. nie jestem pewny, czy chodzi o psychologiczną traumę, ale nie jest w stanie mi tego wytłumaczyć. nigdy go nie widziałem bez bielizny, ponieważ tak panicznie się boi. nie ma między nami problemów w strefie seksualnej, oprócz tego, że parter nigdy nie "używa" swoich genitaliów. nie jest zadowolony z posiadania takich a nie innych genitaliów, ale gdy sugerowałem terapię u seksuologa obyło się to bez echa. jest dla mnie najważniejszy jego komfort i zdrowie, dlatego chciałbym zapytać, czy mogę z takim problemem się zwrócić do psychologa? dziękuję serdecznie za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, ze jesteście gejami? Jeśli tak, to może on nie akceptuje swojej orientacji? Słyszałam o przypadkach, że nieakceptacja powoduje wstyd intymny i unikanie kontaktów, to jakby wypieranie swojej seksualności. Druga sprawa, ze partner może mieć jakąś traumę związaną z miejscem intymnym. Ktoś go kiedyś wyśmiał, albo porównywał się do kogoś albo ma jakąś wadę. 

Nie rozumiem tylko dlaczego Ty miałbyś się zgłaszać do psychologa? To on ma problem i on musi się przemóc, zdecydować i udać się na konsultację, a może nawet terapię. Natomiast nikt go do tego nie zmusi, do tego musi się przekonać sam. Moze zamiast sugestii potrzebna jest szczera rozmowa i wsparcie. Zaproponowanie, że pójdziesz z nim, będziesz siedział w poczekalni. Nie oceniaj, nie nakłaniaj... pozwól mu dojrzeć do tej decyzji.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...