Skocz do zawartości
Forum

Jak przestać myśleć o przemijalności życia?


Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni bardzo boję się przyszłości. Nie chcę dorastać bo wiem że nie zniosę śmierci moich rodziców i babci. Mam wrażenie ,że moje życie minie mi bardzo szybko. Za każdym razem gdy próbuję czymś się zająć dociera do mnie ,że to jest bez sensu bo i tak umrę. Nawet gdy spędzam czas z rodziną pojawia się myśl, że kiedyś już tak nie będzie, że zostanę na tym świecie bez nich. To sprawia, że nie chce już żyć. I niewiem jak kiedyś mogłam się cieszyć z życia z myślą że moi bliscy kiedyś umrą....

Odnośnik do komentarza

Niepotrzebnie, za bardzo wybiegasz w przyszłość i to jest bez sensu. 

Taka jest kolej rzeczy, gorzej jak najpierw umiera dziecko, więc nie przejmuj się tym, na co nie masz wpływu. 

W młodym wieku generalnie nie myśli się takimi kategoriami, jak Ty, więc jest to efekt Twojej nadrażliwości i pewnie braku rodzeństwa. 

Odnośnik do komentarza

Boisz się życia bez nich a potem piszesz, że dlatego chciałabyś już umrzeć. Kochasz ich bardzo i chcesz im zrobić taką przykrość i umrzeć? Gdzie tu logika? Druga sprawa trochę nielogiczna, że nie chcesz dorastać bo boisz się ich śmierci... ale tak jest właśnie dlatego, że nie dorastasz. Dorosła osoba... w sensie dojrzała (bo niestety bywają dorosłe i niedojrzałe) nie boi się panicznie umierania i odchodzenia innych ludzi. Skoro nie chcesz się aż tak bać, to dorośnij i dojrzyj.

Najczęściej śmierci boją się osoby niepogodzone ze sobą i z innymi. Coś musiało się wydarzyć w Twoim życiu.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...