Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak wyleczyć trądzik lat 21


Gość Aaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Lat 22 mężczyzna. Ten post napisałem w celu znalezienia rozwiązania na mój problem zebrania informacji na ten temat. Jeżeli ktoś miał taką samą sytuację proszę o pisaniu co wam pomogło, albo jeżeli macie jakieś informacje które przeoczyłem dzisiaj w przeszukiwaniu internetu o środkach mogácych pomóc w tej sytuacji. Zwłaszcza środki blokujące działanie gruczołów łojowych, osłabiające lub zanik, bo z tego co zrozumiałem to jest jedynym rozwiązaniem problemu.

Witam, mam trądzik. To się chyba nazywa trądzik ropowniczy niebkiźniewający, czy coś takiego nie jestem pewien.  Od dermatologa dostawałem jakieś leki typu przeciwzapalne, bakteriobójcze, przeciwinfekcyjne, bakteriostatyczne, czy jakieś beznadziejne z antybiotykiem typu Tetralysal. Nic nie działało.

Po zbadaniu przeze mnie tematu doszedłem do wniosku że jest to najprawdopodobniej spowodowany przez wzmożone wydzielanie łoju, wzmożoną aktywność gruczołów łojowych i zatykanie się ich ujśč przez co tworzą się wypełnione ropą 'krosty,wypryski,cysty' nwm jak to się nazywa. U mnie na twarzy, górne plecy i tył głowy.

Co w związku z tym, i co mi pomogło: 

1. Wykluczenie z diety cukrów słodkich rzeczy, przede wszystkim słodzonych napojów, produkowana w ten sposób insulina chyba źle wpływa na skórę, zmniejsza chyba ujścia gruczołów łojowych i zwiększa ich aktywność czy coś takiego Efektywność 9/10

2. Egcg z zielonej herbaty- zwalcza stres oksydacyjn, wolne rodniki, ?? nwm ale na pewno w jakimś małym stopniu pomaga Efektywność 3/10

3. Dokładne mycie zwykłym mydłem (najlepiej dwa razy)  nie żadnymi specjalnymi płynami!, Mydło jest super, dzięki temu skóra łatwo się wysusza i większość białych ropnych schodzi,

4.pomaga też po umyciu mydłem, kilkukrotne mycie ponowne twarzy lodowatej wodzie z kranu (ja z kranu mam mega zimną wodę, ale niektórzy mają tylko chłodną) w celu zmniejszenia jej temperatury (nwm, zawsze to na jakiś czas pomaga, opóźnia powstawanie nowych zmian.

+ zawsze idealnie wycieranie twarzy do idealnie sucha (też opóźnia powstawanie nowych z tego co mi się wydaje, jeżeli ktoś by tylko wodą sobie przemył twarz(bez mydła ani niczego innego)  a następnie jeszcze nie wytarł, to jestem pewien że tylko sobie zaszkodzi i lepiej już twarzy niedootykać)

Co nie działa, a według internetu powinno:

1. Witamina B3 sprawdzene w dawkach nawet do 1g, możliwe że efekt jest minimalny typu efektywność 0.5/10 ale przy takiej małej zmianie może być to błąd pomiarowy czy efekt placebo

2. Witamina C podobnie jak B3 z możliwością 0.5/10

2. Żadne leki jak w punkcie 0, czy maście nawilżające lub płyny do mycia twarzy 

Nie testowałem jeszcze, bo zwyke ignoruje witaminy, ale polecane w internecie w tych tematach:{

Omega3,A,B6 i mniej B2

jako bardziej pośrednie: (cynk ktorego efekty są obiecująco opisane:, witamina E której działanie jest dośč dziwnie opisane i raczej nie spróbuje)

nie mają związku z tematem ale używałem podczas i wgle nie zauważyłem wpływu na organizm: (siarka msm, witamina d,)

}

Co według internetu jest rozwiązaniem na ten problem:

 Hormony, czyli najbardziej efektywny sposób do radzenia sobie z tym problemem. Z tego co zrozumiałem żadne z poniższych środków nie powinny być spożywane przez mężczyzn, (rozrost piersi, zaburzenia erekcji, bezpłodność). A kobiety powinny mieć regularne badania. (przynajmniej tak mi się wydaję, uwzględniając ich wpływ na organizm). Do tego substancje z punktów 1 i 2 są ciężko dostępne bez recepty. 

estrogen i progesteron - żeńskie hormony ograniczające produkcję łoju w gruczołach.

Androgeny w tym głównie testosteron i dihydrotestosteron (DHT)- męskie hormony, zbyt wysoki poziom prowadzi właśnie do zwiększonej produkcji łoju w gruczołach.

Jakie leki od top 1 do 3; ( substancje czynne po kolei)

1. Octan cyproteronu: w lekach Androcur czy ginette-35 - zmniejszają poziom androgenów co jest najważniejsze i gwarantuje sukces

2. Estradiol, Levonorgestrel: w kolejności syntetyczny estrogen, progesteron, dostępne w osobnych lekach lub razem jako antykoncepcja hormonalna: w lekach Klimonorm czy Levlen

3. Fitotestrogeny- dziwne hormony pochodzenia roślinnego (jest wiele rodzajów w zależności od rośliny), podobno organizm rozpoznaje je jako estrogeny i dodatkowo obniżają testosteron czyli niby 2w1, jednak czytałem że mają jakiś negatywny wpływ na organizm, dlatego lepiej ich nie zażywać, i co za tym idzieunikać spożywania soi która jest produktem który zawiera ich najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Gość gosc1111gosc

glodowka, jelita? jakies stany zapalne w organizmie? helicobacter? jesli to az tak zaawansowany problem moze warto rozwazyc izotek? straszne wiem, sama mam tradzik jestem starsza ale nie mam az takiego duzego

wazne- zbadac insuline, krzywa cukrowa i insulinowa zrobic na czczo, 17 -OHP tez by bylo dobrze

Odnośnik do komentarza

W leczeniu zmian skórnych, nie poleca się stosowania THC, który przyczynia się do zwiększania poziomu testosteronu w organizmie. On z kolei powoduje „namnażanie się” poziomu oleju w skórze, co w efekcie prowadzi do powstania trądziku. Olej CBD skutkuje odwrotnym efektem niż THC... Polecam stronę https://canapharm.pl

Odnośnik do komentarza

Wiesz co mnie dopiero pomogli lekarze w panoramie radzymin jeżeli chodzi o trądzik. Wizytę miałam dość szybko, a jeszcze lepiej własnie było z przepisaniem recepty na moją dolegliwość, żaden lekarz nie umiał mi pomóc a tutaj proszę, jeden lekarz lekarz przez 10 minutową wizyte dobrał dobrze leki 

Odnośnik do komentarza

Ja w wieku 27 lat pozbyłam się raz na zawsze przyjmując pigułki. Teraz po urodzeniu dziecka nie mogę zabezpieczać się pigułkami, ale jakoś krosty nie wracają ? mam błonę dopochwową, która na razie się sprawdza 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Gość Moira napisał:

 mam błonę dopochwową, która na razie się sprawdza

W przypadku chłopaka sie raczej nie sprawdzi ?
Gościu Aaaa, jak chcesz się pozbyć tego rodzaju pryszczy to albo w jakiejś klinice medycznej prywatnie, albo sam spróbuj punktowo spirytusem salicylowym i wodą utlenioną. To wysuszy powoli pryszcze, ale stosuj punktowo na nie, jezeli na plecach też masz to też stosuj i przecieraj wacikiem. Do kąpieli wystarczy jeżeli będziesz używał zwykłego żelu Bambino hipoalergicznego, z pantenolem. Jest delikatny i fajnie nawilża skórę. Na twarz jeżeli chcesz uzywać krem na zmiany skórne to nie używaj żadnych dermokosmetyków, tylko typowego kremu aptecznego np Alantan, AcneDerm, Pasta cynkowa (generalnie kremy z cynkiem), Skinoren. Co do przyjmowania witamin to przyjmuj wit, A, D, Cynk, C, B2 i B6 oraz wit. B3(PP) inaczej niacyna. Z diety wyeliminuj ostre potrawy także cukier jeżeli jesz w nadmiarze. Przestaw się na zieloną herbatę i gorzką czekoladę, pij rumianek i szałwię aby poprawić od środka funkcje organizmu i oczyścić go. I jak najbardziej możesz skórę przemywać tonikami ale micelarnymi (bez olejków) które powodują złagodzenie i rozjasnienie pryszczy i zaczerwienień na twarzy czy np. na szyi lub plecach. Nie stosuj maści bo są za tłuste.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze odpowiednia dieta, mi bardzo pomogło wyeliminowanie cukru.

Po drugie wprowadzenie nowych zwyczajów, bardzo trudno jest nauczyć się niewyciskać pryszczy czy nie dotykać twarzy ale dobrze jest się przkeonać bo dzieki temu nie przenosisz bakterii na skórę oraz nie prowokujesz do powstawania nowych pryszczy

Badania krwi są wskazane ale już wiele zostało napisane w tym temacie.

Ze srodków zewnętrznych polecam srebro koloidalne https://auraherbals.pl/srebro-koloidalne/pk6513325550257228590 Dziala antybakteryjnie. 

Odnośnik do komentarza

W leczeniu trądziku bardzo istotna jest też odpowiednio dobrana pielęgnacja. Jestem posiadaczką skóry trądzikowej i porowatej i w moim przypadku genialne sprawdzają się dermokosmetyki marki NovaClear Acne, które nie tylko oczyszczają cerę, ale przy tym pozostawiają ją nawilżoną, co jest niezwykle ważne. Cery tradzikowej nie można przesuszać! 

Odnośnik do komentarza

u mnie twarz wyładniała po ciąży, dlatego chyba nie wrócę do pigułek, zastanawiam się nad zwykła prezerwatywą a dni płodne będę kontrolować termometrem owulacyjnym mam do niego apkę i w czasie starań sprawdził się 

Odnośnik do komentarza

Oj ja również miewam czasami takie wysypy pryszczy na skórze.

Może to być spowodowane słońcem - ja tak mam. Wysoka temperatura sprawia, ze skora na twarzy się poci, przez to wydzielanie sebum jest większe oraz moze na niej pojawiać się znacznie więcej wyprysków. 

Lato i okres = właśnie takie coś katorga czasami... Powoli mam wrażenie, ze jednak opanowuję stan mojej skóry. Polecam:

Nie wyciskać ani nie dotykać cery

Zadbać o zdrową dietę

2-3 litry wody dziennie to minimum

Unikać alkoholu

No i dobrze byłoby wprowadzić tabletki z selenem, cynkiem. Sama biorę codziennie tabletkę Normatabs. Moze na początku nie widać rezultatu, trzeba na niego trochę poczekać. Ale tak naprawdę są to pierwsze tabletki, które mi rzeczywiście pomogły w problemach z cerą. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.10.2020 o 20:17, Gość Irenka napisał:

Trzeba pamiętać o odpowiednim oczyszczaniu, u mojego syna sprawdza się żel myjący od Solverx, ma dobry skład bo zawiera tylko naturalne składniki, ładnie oczyszcza nie zapycha, nie podrażnia a nawet czuć nawilżenie. Buzia się poprawiła. 

A gdzie można kupić ten żel Solverx? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...