Skocz do zawartości
Forum

Mam 15 lat i nie chcę chodzić do kościoła


Gość Kama83

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzę do 8 klasy i mam w kwietniu bierzmowanie można się domyślić że muszę zdawać 200 pytań do bierzmowania . Mamy nowego księdza i bardzo go nie lubię a mianowicie uczepil się mnie z malym katechizmem non stop od padziernika co lekcje chce abym zdawala ten katechizm. Muszę zdawać te pytania do bierzmowania A mam zdać do końca lutego. Mam chodzić do kancelari parafialnej zdawać te pytania ale się boję że on mi coś tam zrobi. I nawet nie zdawałam pytań bo się boję. To chyba przez to że każe mi na lekcjach Religi zdawać mały katechizm. Jak mam mieć religię to się cała trzęsę. Po prostu się boję. Boję się że nie zdam do tego bierzmowania i nie będę go miała. Nie ma szans abym poszla gdzies indziej do bierzmowania bo moi rodzice chcą być świeci i cała rodzina musimy się przedstawiać w kościele jakcy to my swieci nie jestesmy. Ja już nawet chyba nie wierze w Boga. Nie dość że mam egzaminy końcowe i też odemnie wymagają to będę musiała się uczyć pytań do bierzmowania zamiast do egzaminu. Co ja mam zrobic ?

Odnośnik do komentarza

Nie musisz być bierzmowana, to dobrowolny sakrament. Wiem, że rodzice każą, ale jak Cię zmuszą? Nie ma na to sposobu, jeśli nie chcesz, nie czujesz się na siłach to nie musisz teraz zdawać. Możesz przystąpić za rok, a nawet jako dorosła osoba. W sumie... jeśli nie zdasz tego egzaminu to i tak nie będziesz miała w tym roku bierzmowania. Rodzice powinni Ci pomóc, wstawić się za Toba. Możesz powiedzieć rodzicom o Twoim lęku? Może niech udadzą się do księdza i poproszą o łagodniejsze traktowanie?

2 godziny temu, Gość Kama83 napisał:

ale się boję że on mi coś tam zrobi.

A co miałby zrobić? Pobić Cię? Strach ma wielkie oczy, sama sobie robisz presje. To są tylko pytania, które można potraktować na zasadzie 3xZ.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...