Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Ból oka


Gość Izabela

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Od dziecka mam wadę wzroku, na jednym oku -5, na drugim ok. -0,25 dioptrii. Gdy byłam u okulisty zmuszano mnie do dziennych soczewek kontaktowych ze względu na dużą rozbieżność wady. Nie byłam w stanie korzystać z tych soczewek wiec przestałam.

Na codzień, gdy zdrowe oko mam otwarte, widzę bardzo dobrze, nawet powiedziałabym, że lepiej niż mój partner w okularach. Wadę dostrzegam dopiero, gdy zdrowe oko zamknę.

Przechodząc do sedna, raz na pare lat mam dolegliwości bólowe zdrowego oka. Jest suche, odczuwam „piasek” i boli w środku, pod powieką. Raz na jakiś czas miewam zapalenia spojówek lub jęczmienie, które zawsze wychodzą na ttłum zdrowszym oku.
 

Czy jest możliwe, by był to efekt przemęczenia oka? Oko nie boli po przebudzeniu, zaczyna dopiero godzinę lub dwie po. Drugie pytanie, czy są dla mnie opcje inne niż dzienne soczewki? Za bardzo się z nimi męczę. Dziekuje za każdą odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Gość Sebastian O

Cześć, niestety może być to efekt przemęczenia sam różnice w oczach, a jako ze tylko jedno masz całkowicie sprawne warto o nie zadbać i nie czekać aż będzie  za późno polecam miejsce gdzie sam się leczę.. 

szczegolnie Dr. Agnieszkę Nowosielską jeden z najlepszych chirurgów siatkówkowych w Polsce.. ale i sama klinika robi wrażenie.. miło być rak traktowanym 

Klinika Warszawski szpital okulistyczny.. 

warszawa wola / WOLSKA 165 

pozdrawiam S. 

Odnośnik do komentarza

Skonsultuj to z doświadczonym okulistą. Być może konieczne będą jakieś badania pod kątem suchego oka. Miałem podobny problem i pomógł zabieg e-Eye, który zrobiłem w Warszawskim Szpitalu Okulistycznym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...