Skocz do zawartości
Forum

Nerwica lekowa


Gość Kobieta lat 30

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kobieta lat 30

Witam ,od lat 4 zmagam się z nerwica lękowa ,na codzien pracuje, mam rodzinę ,mąż mnie dużo wspiera ,pomoga,ale boje się że go to przerośnie ,co ja odstawiam ,moja nerwica polega na tym iż mam lęk ,przed jazdą auta w odległości 1 km od szpitala ,mieszkam i pracuję w odległości 500 m od szpitala ,nie przekraczam dlajszej odległości niż bezpieczna od szpitala ,teraz doszło mi z miesiąc temu że boje się strasznie że szpital jest nocą zamknięty i każdy jest zamknięty pod klucz, sprawdziłam to i tak jest pod względem  ich bezpieczeństwa, ale są dzwonki i wychodzą boje sie tego że jak mnie złapie atak pójdę i będę musieć czekać parę min aby ktoś wyszedł, strasznie się tego boje ze mi się coś stanie poszłam dziś do lekarza psychiatry ,dała mi chydrokzyzyne dziesiątkę i dwadzieścia pięć rano mam brać dziesięć w dzień dziesiątkę na wieczór dwadzieścia pięć czy to mi pomoże w tych lekach? czy będę mogła w końcu usnąć? co ile godzin mogę ja brać w tych dawkach? Proszę o pomoc pilna 

Odnośnik do komentarza

Dziwne pytanie zadajesz . Przeciez lekarz ci powiedzial, ze masz brac na noc 25 mg a rano 10 mg.

 Czy do tej pory nigdy nie bralas żadnych leków ,w tym hydroksyzyny.

Jesli nie, to nie wiesz jak zadzialaja, bo na każdego inaczej. Radzę Ci weź najpierw na noc 25 mg, bo to spora dawka i zobaczysz ,czy rano będzie Cię jeszcze trzymać.  Pewnie do południa będziesz troche otumaniona ,a pracujesz przecież, wiec raczej poczekaj na sobotę, zeby byc w domu w razie czego. Jesli uznasz, że działa na Ciebie za mocno, to bierz 10 tke .

Hydroksyzyny ma działanie uspokajające i przeciwlękowe, wiec powinna zmniejszyć twój lęk. 

Odnośnik do komentarza
Gość Inguśinguś

A dlaczego tak boisz się o ten szpital ? Jeśli cos powaznego sie dzieje dzwonisz na 112. Ale co moze sie według Ciebie stać ? Napad lęku nie potrzebuję hospitalizacji. To tylko lęk. Po co się nakręcasz? Jesteś w błędnym kole w tej chwili, gszìe lęk napędza lęk. Zeby wyjsc z tego z tego koła potrzebujesz stałego leczenia, opanowania lęku poprzez leki, i co najważniejsze psyvhoterapii. To wszystko co się teraz dzieje z Tobą jest wyłącznie w Twojej głowie. Jezeli to zrozumiesz to jest połowa sukcesu. Ponad to sama hydroksyzyna Ci nie pomoze, ona złagodzi lęk na chwilę.  Lekarz powinien przepisać antydepresant a lek uspokajający jako pomocniczy w pierwszych dniach kuracj. Jak już dojdziesz do siebie to psychoterapia, ktora najskuteczniej leczy nerwicę. Musisz zrozumieć z czym się zmagasz. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...