Skocz do zawartości
Forum

Czy można sobie zmienić imię?


Gość Weronika Jabłczyńska

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Weronika Jabłczyńska

Hej nazywam się Wera i chciałabym sobie zmienić imię. Moje dzieciństwo jest okropne i gdy dorosnę to chcę sobie zmienić imię bo gdy tylko ktoś do mnie powie weronika to do głowy przychodzą mi niemiłe myśli. Chciałabym się nazywać Wiera Berenika albo Jagoda.

Odnośnik do komentarza
Gość Weronika Jabłczyńska

Raczej tak, po prostu moje imię źle mi się kojarzy. Z przemocą psychiczną i cierpieniem. I wątpię czy kiedykolwiek zaakceptuję siebie i swoje imię. Przez całe dzieciństwo ojciec znęca się nade mną psychicznie czasem fizycznie ale dużo rzadziej. Gdyby ktoś na mnie mówił na przykład Wiera to mogłoby być bo zdrobnienie Wera kojarzy mi się z dobrymi ludźmi. Natomiast pełna forma imienia wywołuje u mnie stres. Gdybym zmieniła imię , zmieniłoby się to.

Odnośnik do komentarza

Kiedy będziesz pelnoletnia mozesz dokonać zmiany imienia. Jest to decyzja admistracyjna i zgodę wydaje kierownik urzędu stanu cywilnego.
Wypełnisz wniosek i go uzasadniasz dlaczego chcesz to zrobić.
Co prawda ustawa określa przypadki kiedy jest to dopuszczalne, ale myślę że twoja argumentacja, jest jak najbardziej zasadna i będziesz miała przeszkód zeby to zrobić.

Odnośnik do komentarza

Nie jestem pewna czy to wystarczy, aby uporać się z traumą. Będą się z nią kojarzyć inne symbole, barwy, dźwięki... trauma nie mija tylko dlatego, że zmieni się imię. Co będziesz potem zmieniać? Kolor skóry, oczu, nosa?
Jeśli zmiana imienia nie pomoże, to nie pozostaje nic innego jak zapisać się na terapię.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Weronika to piękne imię Jego zmiana faktycznie może nic nie zmienić w Twoim życiu bo to w podświadomości kumuluja się traumy i "to" może wylazic z ciebie w różnych sytuacjach, często właśnie nieswiadomie Ale jest też coś takiego jak efekt placebo Może taka zmiana imienia może zacząć kolejne, pozytywne zmiany Taki dobry początek?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...