Skocz do zawartości
Forum

Samobójstwo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam spory problem. Moja przyjaciółka a zarazem moja ex mówi mi że to ostatni raz gdy piszemy bo się chce zabić. Nie wiem jak zareagować. Czy dzwonić na pomoc? Mam dylemat bo nie wiem czy brać to na serio gdyż mówi mi w ciągu 7 miesięcy już ponad 20 raz ze się idzie zabić a nigdy tego nie zrobiła. Jednocześnie boję się konsekwencji nie powiadomienia pomocy. Mam tego dość I jetsem tym zmęczony psychicznie. Proszę powiedzcie co mam robić.

Odnośnik do komentarza

Porozmawiaj z nią i powiedz, że następnym razem nie zareagujesz, to jest szantaż emocjonalny i nie możesz wiklac się w takie sprawy Jeśli ma problem ze sobą i nie umie sobie sana z nim poradzić niech uda się do specjalisty Każdy ma swoje życie i nie możemy brać na siebie ciężaru emocjonalnego innych ludzi Mozna doradzić, dać mądre wsparcie ale nie można być niewolnikiem Widzisz, że sam się tym wyjanczasz Mysle, że jak dasz jasno do zrozumienia, że nie chcesz nadal być tak traktowany to ona zmieni swoje zachowanie i coś mi mówi, że wcale nie chce się zabić tylko walczy o uwagę ale bardzo egoistycznie

Odnośnik do komentarza

To jest ex ale przyjaciółką bym jej nie nazwała.
Pytanie zasadnicze czy kobieta się leczy z depresji? Czy jedynie Ciebie obarcza swoimi problemami, wzbudzając poczucie winy i próbując w ten sposób Cie do siebie przywiązać?
Potrzebna jej pomoc i to bezwzględnie. Moze ma depresję. Jeśli udaje, że chce się zabić i stosuje to jako manipulacje wobec Ciebie, bo moze liczy, że natychmiast do niej przyjedziesz, to też potrzebna jej pomoc.
Ja bym zadzwoniła na pogotowie podając jej adres. Moze się okazać, ze otworzy drzwi jak gdyby nic i powie, ze ktoś zrobił głupi żart, a Ciebie obarczą kosztami niesłusznego wezwania. Jednak wtenczas będziesz wiedział, że to wszystko gra z jej strony.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...