Skocz do zawartości
Forum

Ślub z Arabem.


Gość holdodn

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopak bardzo szybko oświadczyl, że chce abym była jego żoną.Nie chce ze mna seksu az do slubu, tzn wiem ze jakbym naciskala to wzielibysmy ten szybki slub na chwile i tyle ale nie chce jesli on tez nie. Znamy sie 4 miesiące. To było kilka dni temu...Ja niby się śmiałam, nie dopytywałam .
Zauroczenie jest ogromne i chce tego, ale włączył się rozsądek - On jest wyznania islamskiego, w dodatku pochodzi z Arabii Saudyjskiej i chce, bym wzieła z nim slub w jego obrzedku, mowil mi jak tam wygladaja panny mlode i wesela.

Czy to znaczy ze bede musiala zmienic religie?
Moze ktos z Was ma wiedze w temacie? będę wdzięczna za każdą normalną odpowiedź

Odnośnik do komentarza

~holdodn, poślubiając Araba, musisz mieć świadomość, że wiążesz się z członkiem zupełnie obcego nam kręgu kulturowego. Wkraczasz w świat, w którym obowiązują zupełnie inne obyczaje i w którym kobiety mają zupełnie inne prawa. Islam to nie tylko religia, to ideologia, której są poddane praktycznie wszystkie obszary życia człowieka. Obowiązuje w niej szariat – prawo regulujące nie tylko kwestie religijne, ale także świeckie – chociażby handlowe, etyczne i codziennego życia (takie jak sposób przyrządzania potraw czy sposób ubierania się). Szariat nie toleruje odstępstw od reguł – są one surowo karane. Miej więc świadomość, że będziesz musiała się im poddać. Dla muzułmanów wyznawcy innych religii są uznawani za niewiernych – tych należy nawracać, a jeśli nawrócenie nie jest możliwe, dyskryminować. W krajach islamskich nie ma mowy o równouprawnieniu kobiety i mężczyzny. Wymaga się od kobiet bezwzględnego posłuszeństwa wobec mężczyzn. Zapewne Twój chłopak nie opowiedział Ci o tym wszystkim, a nawet wszystkiemu zaprzeczy – jego system wartości i prawo, którym się kieruje, pozwala mu na to. Jeśli jednak zależy Ci na swojej przyszłości, informacje na ten temat powinnaś czerpać z niezależnych źródeł, nie zaś od osoby, której zależy na poślubieniu Cię. Musisz wiedzieć, że z islamu nie ma powrotu. Apostazja jest w islamie traktowana jako najcięższy grzech, za który bywa nakładana kara śmierci.

Rozumiem, że jesteś zafascynowana egzotyką swojego wybranka i jego świata. Myślę, że powinnaś bardzo dogłębnie przemyśleć tę decyzję, bo może mieć daleko idące, nieodwracalne skutki. Pomijając fakt, że o ślubie rozmawiacie po zaledwie czterech miesiącach znajomości, zwróć uwagę na to, w jaki sposób Twój partner stawia sprawę. Nie napisałaś, że zapytał Cię, czy chcesz za niego wyjść. On Ci oznajmił, że chce ślubu z Tobą. On Ci oznajmił, że chce ślubu muzułmańskiego. A gdzie Twoje zdanie? Liczy się w ogóle? Partner opowiada Ci o swoim świecie, bo chce, abyś już teraz się do niego przyzwyczajała (jednocześnie zachłystując się tą egzotyką). Zapewne opowiada jednak tylko o zaletach, celowo pomijając ciemne strony islamu. Wykorzystuje, że jesteś zaślepiona zauroczeniem, a co będzie po ślubie? Już teraz zaczyna wmuszać Ci swoją religię i swój system przekonań.

Skoro coś wzbudziło Twoje obawy na tyle, że włączył się rozsądek i szukasz rady na forum, poszukaj w internecie więcej informacji na interesujący Cię temat. Wiele Polek mieszkających w krajach Europy Zachodniej związało się z muzułmanami. Poczytaj ich relacje – jak ten krok wpłynął na ich życie. Myślę, że to może być dla Ciebie bardzo opiniotwórczą lekturą. Niestety, te historie nie występują sporadycznie. Skonsultuj się z osobami, na których zdaniu możesz polegać. I uważaj na siebie. Bądź ostrożna i nie podejmuj pochopnych decyzji, idąc za tzw. „głosem serca”.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Slub po to by dostac prawo pobytu a potem, przeniesc sie do innego kraju.
Sciema, bo za takie papierowe malzenstwa sie placi, i to sporo a ten by chcial za darmo.
Mozesz mu powiedziec ze za 5 lat zgodzisz sie na slub, a do tego czasu chcialabys go poznac. Szybko znajdzie sobie inna.
A swoja droga, dlaczego on cie uwaza za tak naiwna?

Odnośnik do komentarza

Ja mialam kolezanke na roku, muzulmanke. Pytalam jej jak to jest ze kobieta muzulmanka moze wyjsc za maz tylko za muzulmanina albo za czlowieka z kraju w ktorym ta muzulmanka przebywa. Ona powiedziala ze chodzi o wychowanie religijne dzieci. Kobieta muzulmanka, bedzie dzieci wychowywac w islamie a mezczyzna muzulmanin moze sie zenic z kim chce bo i tak to on jest glowa rodziny i to on bedzie dyktowal jak dziecko ma byc wychowywane.
Ja ci zycze powodzenia, to sa trudne wybory i maja one wplyw na cale pozniejsze zycie. Takich decyzji nie podejmuje sie po paru miesiacach znajomosci bo roznice kulturowe sa bardzo duze i nie wiadomo czego sie mozna spodziewac.

Odnośnik do komentarza
Gość Endrjuzajetynick

Nie sądzę, że facet liczy na prawo pobytu, bo Arabia Saudyjska, to bogaty kraj i Polska łaski mu nie robi.

Ta... Bogaty kraj nie oznacza, że WSZYSCY są tam bogaci, to kraj ogromnych przepaści społecznych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...