Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Męty przed oczami a nerwica


Gość Znerwicowanaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Znerwicowanaa

Od niedawna leczę się na nerwicę którą mam od lat, a pozatym jestem krótkowzrokowcem i mam lekki astygmatyzm. Mam 16 lat. Dzisiaj zaczęłam zwracać uwagę na czarne kreski, które pojawiają się gdy patrzę gdzieś na ścianę w oświetlonym pokoju, bądź gdy świeci słońce. Kiedyś jak miałam mniej więcej 13-14 lat też miałam podobną schizę, zaczęłam zwracać mocno uwagę na te "robaczki", lecz potem przeszło.. I teraz znowu to samo... Zaczyna się pojawiać niepokój że nie widzę wyraźnie świata, jest to bardzo nieprzyjemne... Czy jest taka możliwość że to przez stres? Czy wraz z rozwojem terapii, te "robaczki" mogą zniknąć? Proszę o wszelkie porady :(...

Odnośnik do komentarza

Przy nerwicy lękowej faktycznie mogą pojawiać się zaburzenia widzenia. Najczęściej są to jednak problemy z kontrastowością widzenia i widzeniem obrazów jako rozmytych. Zdarza się również, że osoby z problemem nerwicy są bardziej wrażliwe na światło. Warto żebyś udała się ze swoim problemem do okulisty i wykonała badanie wzroku. Dopiero wykluczenie problemów medycznych i opinia od okulisty powinny Cię skłonić do przekazania terapeucie swoich obaw dotyczących tego, że problemy ze wzrokiem mogą mieć związek z nerwicą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...