Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

problem z przyjaciółką


Gość 00iZZy00

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 00iZZy00

Hej,
ostatnio moja wieloletnia przyjaźń przechodzi kryzys, albo tak mi się wydaje.Nie wiem, jak sobie z tym poradzić.
Cóż, znamy się już ponad 6 lat i nigdy nie miałyśmy przed sobą sekretów, tajemnic czy niedomówień. Pełna szczerość i to funkcjonowało. Byłyśmy blisko i w pewien sposób stała się dla mnie kimś tak bliskim, jak rodzina.
Jednak coś uległo zmianie, gdy moja przyjaciółka zmieniła studia. Cieszyłam się, bo nowy kierunek sprawił, że stała się szczęśliwsza i widać było, że to to, co od zawsze chciała robić. Jednak..coś się zmieniło między nami. Nie chodzi mi absolutnie o brak czasu, bo rozumiem, że każdy ma swoje życie. Ale stała się bardziej zdystansowana wobec mnie. Nie pyta już, co u mnie słychać, może to głupie, że się tym przejmuje, ale trochę mi przykro, gdy tylko ja wychodzę z inicjatywą rozmowy. Kiedy już rozmawiamy jest bardzo sarkastyczna i niejako wyśmiewa moje problemy, wybory..Nie chce też już dzielić się niejako ze mną swoimi problemami, o tym co u niej ani nic opowiadać. Nagle zaprzyjaźniła się też z osobami, które wcześniej obmawiała. Ostatnio również zbyła mnie i gdy spróbowałam zapytać, dlaczego już nie chce mi mówić o tym, co u niej, to oschle stwierdziła, że przesadzam. Nie wiem, czy tak rzeczywiście jest, ale brakuje mi tego, jak było dawniej. Co powinnam zrobić? Czy może doszukuje się dziury w całym?

Odnośnik do komentarza

Zmiana środowiska często powoduje duże zmiany w życiu. Twoja przyjaciółka weszła w nowe towarzystwo, poznała nowych ludzi. Może daj jej trochę czasu. Zdarza się, że po pierwszym „zachwycie” nowym towarzystwem ludzie przypominają sobie o tym, że zapomnieli o przyjaciołach. Z drugiej strony, ostatnie zmiany w zachowaniu Twojej przyjaciółki mogą świadczyć o tym, że Wasza przyjaźń już nie będzie taka sama. Jeśli czujesz się źle z obecną sytuacją, może warto rozważyć szczerą rozmowę z przyjaciółką, podczas której powiesz jej o swoich obawach i spostrzeżeniach. Być może taka szczera wymiana zdań pomoże oczyścić Waszą relację.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...