Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Związek czy utrapienie


Gość Sweet2019

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sweet2019

Witam,
Problem jest bardzo rozległy, lecz postaram się pokrótce go opisać. Otóż tkwię w dość krytycznej sytuacji, która nie daje mi spokoju. Ojciec mojego dziecka, z którym wcześniej byłam w związku (było okej, bez rewelacji, ale również bez wielkich tragedii) ma problem z narkotykami, co wpłynęło na jego zachowanie. Najgorsze w tym jest to, że za wszystko obwinia mnie... Nie potrafię się uwolnić od niego, mimo tylu strasznych rzeczy jakie zrobił w stosunku do mnie- okradł mnie wielokrotnie, doszło nawet do rękoczynów. Nie wiem czy to z miłości czy raczej w wyrzutów sumienia jakie mnie dręczą po tym jak wypomina mi, że stoczył się przeze mnie. Ostatnio gdy poniosły mnie emocje wykrzyczałam mu, że go nienawidzę i nie chcę go więcej widzieć, lecz po tym wszystkim było jeszcze gorzej, zatruwa mnie ze wzmocnioną siłą. Boję się, że ma rację i że ta jego zmiana była przeze mnie i teraz będzie mnie prześladował póki on mi nie zniszczy życia. Co robić?

Odnośnik do komentarza

To co robi Twój były jest typowe dla wszystkich uzależnionych: pijaków, ćpunów, seksoholików, hazardzistów itepe- wszyscy oni zwalają odpowiedzialność za swoje czyny na innych, na okoliczności itd. Bywają mistrzami manipulacji i racjonalizacji oraz wpędzania bliźnich w poczucie winy, na tym żerują najbardziej. Pomoc współuzależnionym do których należysz polega na pokazaniu, że każdy pijak czy ćpun sam odpowiada za swoje zdrowienie. Wyobrażam sobie, jak toksyczna jest dla Ciebie relacja z nim. Zwróć się po pomoc do Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia, pewnie zostaniesz zaproszona do grupy dla współuzależnionych. Dopóki nie zaangażujesz się w taki kontakt, nie dasz rady odciąć go od siebie i dziecka, będziecie nadal ofiarami przemocy z jego strony.
tagi: Al-Anon, terapia współuzależnienia

PSALM 91

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...