Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak pomóc partnerowi uzależnionemu od alkoholu i narkotyków?


Gość z...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Żyje w związku w którym partner nadużywal wyskokowych środków i tych % i tych narkotycznych ciężkich typu kokaina . Pewnego razu wylądował w szpitalu do takiego stanu się doprowadził że spędził w szpitalu tydzień. Odstawil alkohol i narkotyki . Miał wahania nastrojów z super dobrego humoru do awantury za chwilę. Po niemałym miesiącu napił się ale nie zażywal narkotyków jednak zrobił taka awanturę jakiej w życiu nie widziałam nawet rzucał się na mnie wszystko mówił że jest moja winą mimo iż jestem w początkowej ciąży to na nic nie patrzył. Potem przeprosił i 5 dni było dobrze ,dopóki znowu się nie napił wtedy kolejna awantura o rzeczy blache. Nie chce poddać się terapii uzależnień a ja już nie mam sił. Czuję że zaczynam wierzyć w to że to moja wina mimo iż chciałam za wszelką cenę zrobić tak by było jak najlepiej ,starałam się ale nie umiałam mu pomoc,nie umiem nic zrobić aby był zadowolony. Nie umiem już tak funkcjonować a z drugiej strony mamy mieć dziecko i mam odpuścić? Mam żyć samotnie i pozwolić mu się wykończyć? Jak spojrzeć potem dziecku w oczy i powiedzieć że zostawiłam jego ojca w takim momencie,nie pomogłam, nie walczyłam?

Odnośnik do komentarza

Byłaś i jesteś nadal z facetem, który pije i cpa. Tolerowałas to i godziłaś się na taki sty życia..Nie wiem, czy może być jeszcze coś gorszego od tego,a ty zachodzisz z nim w ciążę i chcesz tworzyć rodzinę. Hm ..nie wiem czy jesteś głupia, czy tylko nieodpowiedzialna ,czy jedno i drugie. Facet nie chce się leczyć chwilo tylko pije ,ale nie cpa. Byłby częściowy ,,sukces,,gdyby nie to, że bije mu na dekiel jak nigdy dotąd. A ty masz poczucie winy i pretensje do siebie ,że nie umiesz mu pomóc.
Poczytaj sobie o ualeznieniach i metodach leczenia, to dowiesz się ,że osobie uzależnionej nie da się pomóc ,jesli ona sama nie chce takiej pomocy przyjąć.
Nie od ciebie nie zależy . Możesz tylko odejść od niego, żeby uratowć siebie i dziecko. On albo się ocknie albo nie,to zależy jak bardzo mu zależy na tobie i dziecku. Oczywiście może być tak ,że ci będzie obiecywał złote góry, żeby cię zatrzymać i ty mu uwierzysz,bo będziesz chciała mu wierzyć.
Zanim podejmiesz decyzję to zdobądz jak najwięcej wiedzy na temat uzależnień i wspoluzaleznienia. Możesz też udać się do poradni leczenia osób uzależnionych i tam porozmawiać o swoim problemie , ze specjalistą. Nie zmarnuj sobie życia ..!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...