Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy można samodzielnie zmniejszyć dawkę leku antydepresyjnego?


Gość u...u

Rekomendowane odpowiedzi

A jak się czuła przy dawce Trittico XR 150mg wieczorem? Jeśli odczuwała wystarczającą ulgę to może jeszcze nie zwiększać do 225mg. Zgodnie z ChPL czyli Charakterystyką Produktu Leczniczego zaczynamy leczenie od 150mg wieczorem przez minimum 3 dni, następnie możemy zwiększyć dawkę do 225mg i po kolejnych minimum 3 dniach zwiększamy do 300mg. To jest ChPL, natomiast praktycznie można te okresy czasu wydłużać lub w ogóle nie zwiększać dawkowania pozostając przy dawce której stosowanie wiązało się jeszcze z dobrą tolerancją. Oczywiście kiedy nadejdzie odpowiednia chwila porozmawiaj z lekarzem prowadzącym. Na dzisiaj masz szybką odpowiedź.

PSALM 91

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź. U mnie problem jest taki że choruje na nerwice lekowa i depresję. Nie wiem co jest gorsze... Nastrój mi się jeszcze nie poprawił Ale lekarz mówił że to za wcześnie natomiast kazał zwiększyć dawkę że względu na nerwice która nie odpuszcza. Na 150mg wczoraj przed dawka 225 czułam się dobrze Ale to był jeden dzień od kiedy brałam 150mg. A biorę tak już od tygodnia. Gdy wieczorem wzięłam 225mg to dziś rano obudziłam się że strasznym niepokojem i strasznym płaczem. Zero motywacji . Dlatego zastanawia mnie to czy wpłynęło to że zwiększyła dawkę i czy to przejdzie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...