Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak interpretować wynik badania histopatologicznego?


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po operacji wyciecia jelita z wyłonieniem stomii. Oczekuje na konsylium. Prosze o poradę co mnie może czelkać i jakoe są rokowania. Wynik histo-patu Rak gruczołowy G2 jelita grubego pT4a,b N1b (ICD-08140/3) fragment jelita grubego z rakiem gruczołowym naciekającym na przyległe w zrostach fragment jelita cienkiego. Rak przekracza mięśniówkę właściwą jelita grubego, nacieka rozległe tkankę tłuszczową około jelita grubego, przekracza będące w zrostach surowicówki jelita grubego i przyległego fragmentu jelita cienkiego (mięśniówkę właściwą,tkanki podsurowicówkowe i pojedynczymi cewkami błonę śluzową,bez jej owrzodzenia). Rak nacieka tkanki podsurowicówkowe oraz poza zrostami powoduje owrzodzenia surowicówki z zajęciem jej powierzchni Widoczna inwazja naczyń limfatycznych i krwionośnych oraz włókien nerwowych przez komórki raka. Marginesy cięcia jelita grubego bliższy i dalszy bez utkania nowotworowego. Marginesy cięcia jelita ciężkiego bez utkania nowotworowego. Nabłonek gruczołowy jelita cienkiego bez cech apatii. Miejsce oznaczone podwiązką: w dwóch węzłach chłonnych na trzy przerzuty raka z rozległym naciekiem tkanki tłuszczowej okołojelitowej,z naciekiem naczyń i włókien nerwowych. Obwodowy margines cięcia bardzo wąski poniżej o.o5 mam -margines wątpliwy,podejrzenie R1 Pozostałe węzły chłonne okołojelitowe: 20 węzłów bez utkania nowotworowego

Odnośnik do komentarza

A to lekarz niemowa jest ? Nie mówi czy potrzebna jakaś radioterapia będzie do tego ? Czy już radioterapii nie ma sensu przeprowadzać? Pytać pytać lekarza prowadzącego co dalej a nie na forach bo tu lekarzy nie ma. nikt nie powie. Na kontroli albo wcześniej, lekarz ma powiedzieć...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...