Skocz do zawartości
Forum

Pigułka antykoncepcyjna zażyta w drugim dniu menstruacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewne wątpliwości co do stosowania pigułek A*****, a nie mam aktualnie możliwości skontaktowania się ze swoim lekarzem. Jest to nowy lek (polski odpowiednik J******- z tego co wiem), a ponad to mój pierwszy, dlatego potrzebuję rady. Otóż rozpoczęłam przyjmowanie leku 2 dnia menstruacji, ponieważ nie mogłam go dostać w aptekach w moim mieście. Ginekolog kazała mi nie zwlekać z leczeniem, ponieważ zauważyła przetrwały pęcherzyk na jajniku, ale nic mi nie powiedziała co do działania antykoncepcyjnego w takim wypadku. Kończę pierwsze opakowanie, przez ten czas nie współżyłam. Chciałam zapytać, czy w takim wypadku od następnego opakowania będę już chroniona tak jak należy? Będę wdzięczna za odpowiedzi, ponieważ nie mogę odnaleźć ich na ulotkach A***** i J*****...

Odnośnik do komentarza

jesteś chroniona od 1 pigułki nawet jak wziełas ja innego dnia niz 1 dnia menstruacji, to ochrona trochę spada, ale po 7 dniach masz pełną ochronę, dlatego przy 2 opakowaniu na pewno masz ochoronę, ale rozpocznij opakowanie po 7 dniach przerwy nie więcej

Odnośnik do komentarza
Gość magdalenazz

Witam. Biore swoje pierwsze tabletki antykoncepcyjne w życiu. Pierwszą wzięłam w 2 dniu cyklu. Przez pierwsze 7 dni tak jak było zalecane współzylam z mężem z dodatkowym zabezpieczeniem. Przy 10 tabletce zkochaliśmy się "do końca". Gdzieś wyczytałam żeby jednak przez pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych zabezpieczac sie dodatkowo i dopiero przy drugim blistrze już nie trzeba. teraz się troche obawiam. Półtora roku temu urodziłam corkę. biorę Vibin Mini. czy mam się czym martwić? dodam ze tabletki biorę regularnie zazwyczaj o 18(raz czy dwa zdarzyło się że wzięłam 40 minut później, żadnych skutków ubocznych. bardzo prosze o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Myślę ze nie masz się czego bać, jeżeli wzięłaś w 2 dniu miesiączki to antykoncepcja jest osłabiona przez tydzień, potem juz jest ok więc będzie dobrze ;)

A co do tabletek Vibin to niedawno powstała fajna aplikacja na androida która przypomina o braniu tabletek, zawiera ulotki vibin i vibin mini, lusterko, poradnik antykoncepcji, częste pytania i odpowiedzi więc jak mozesz pobierz sobie, na pewno się przyda, jest bezpłatna ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...