Skocz do zawartości
Forum

Pomiar temperatury w pochwie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu pierwszy raz i nie bardzo jeszcze sie orietuje gdzie powinnam zamiescic to co teraz pisze:(a mianowicie chodzi mi o to ze kontroluje tempereature i dzisiaj dziwnie podskoczyla Miesiaczke mialam 23.08 temperature zaczelam mierzyć od 27.08 i wykres wyglada tak:
27-28-29.08 --36.6
30-31.08--36.3
1-2.09--36.3
3.09--36.4
4.09--36.2
5-6-7-8.09--36.5
9-10-11.09--36.6
a dzisiaj 12.09--36.9
Temperature mierze codziennie o tej samej godzinie po przebudzeniu i przed wstaniem z lozka Czcialabym wiedziec czy taki wzrost temperatury moze swiadczyc o ciazy?

Odnośnik do komentarza

to jest minimalny wzrost temperatury a jakie masz cykle? bo moze po prostu zmieniły Ci się dni w cyklu stad minimalnei wieksza temperatura. Poza tym niewiadomo kiedy mogłoby dojść do zapłodnienia, ale jesli wspolzylas i podejrzewasz ciaze to zrob test

Odnośnik do komentarza

Wzrost temperatury jest zauważalny, ale nie na tyle by móc na tej podstawie rozpoznać zapłodnienie. Tego typu informacje można wyczytać dopiero po co najmniej 12 miesiącach obserwacji śluzu i temperatury, która pozwala zauważyć pewne tendencje w trakcie cyklu.
Wzrost temperatury może być również związany z rozwijającą się infekcją.

Odnośnik do komentarza

Minimalny czas obserwacji pozwalający ustalić dni płodne to 6 miesięcy. Ze względu na liczne odchylenia specjaliści radzą jednak obserwować się dłużej. Uznaje się, że obserwacje trwające rok pozwalają na dokładne obliczenie dni płodnych, pomagające uzyskać skuteczność antykoncepcyjną podobną do antykoncepcji hormonalnej.

Odnośnik do komentarza

To te naturalne metody planowania rodziny czy coś, o to chodzi z tym mierzeniem. Podziwiam, bo to naprawde trzeba mieć samozaparcie i się pilnowac. A i tak ciekawe na ile to się sprawdza z takim obliczaniem tych dni płodnych. Mi się wydaje, że pigułki sa znacznie pewniejsze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...