Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Choroba schizo-afektywna


Gość clorax

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podejrzenie, że choruję na tę chorobę. W ośrodku PZP w dokumentacji mam zdiagnozowaną schizofrenię paranoidalną, ale sprawa wygląda tak, że na objawy takie jak urojenia, omamy i objawy wyobcowania i wycofania doszły w pewnym momencie komponenty depresyjne jak nasilone myśli samobójcze i urojenia depresyjne, anhedonia i smutek oraz objawy podwyższonego nastroju i euforii. Dodam, że objawy afektywne i schizofreniczne występują u mnie różnorako tzn. raz osobno, a raz razem ze sobą w różnych natężeniach. Czy możliwe, że mogę cierpieć na chorobę schizo-afektywną? Moje podejrzenia opieram na wiedzy internetowej i znajomości z osobami chorymi na tę chorobę.

Odnośnik do komentarza

Podczas kolejnych wizyt u lekarza psychiatry zgłaszaj mu na bieżąco zmiany w swoim samopoczuciu to będzie on miał szanse dopasować Ci leki odpowiednio do tego co się z Tobą dzieje w danym czasie. Bardzo możliwe, że cierpisz właśnie na zaburzenie schizoafektywne i psychiatra dobrze się w tym orientuje, jednak formalne rozpoznanie zaburzenia schizoafektywnego pozbawiłoby Cię uprawnień do korzystania z refundacji na leki przeciwpsychotyczne nowej generacji. Jajogłowi politycy uparcie odmawiają przyznania refundacji na atypowe leki w zaburzeniu schizoafektywnym, więc się go w Polsce od lat po prostu nie rozpoznaje, stawiając za to diagnozę schizofrenii lub choroby afektywnej dwubiegunowej zależnie od obrazu klinicznego z pominięciem w/w zaburzenia bez żadnej szkody dla chorego. Przeciwnie, z korzyścią dla pacjenta w formie pełnego wachlarza leków refundowanych.

PSALM 91

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...