Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy podane objawy są następstwem nerwicy?


Gość n...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Lekarze stwierdzili że mam nerwice wegetatywna. USG serca robiłem 4 lata temu u 3 różnych lekarzy. Wynik: serce jak dzwon. Dziesiątki EKG,jedno jakieś dwa tygodnie temu. Wszystko idealnie. Krew, elektrolity,tarczyca ,tk głowy, i szereg innych badań też idealnie. Mam dodatkowe skurcze serca(ok 20 dziennie). Max 2 razy w roku miewam częstoskurcze serca. Po podaniu biblock i hydroxyzyny ustępują,ew próbą valsavy. Ostatnio miewam dodatkowe skurcze serca podczas wysiłku,ale czuję jakbym się bal tego wysiłku i myślę wtedy o sercu,o tym że dostanę jakiś dodatkowy skurcz. Czy to normalne że tak może się robić podczas wysiłku,że jak myślę o sercu to daje ono popalić? Jeżeli dostanę napadu lęku podczas wysiłku to czuje ból w klatce,dodatkowe skurcze serca i coś w rodzaju że muszę uciekać. Dodatkowo tętno wzrasta i mi duszno. Dodam,że nie przy każdym wysiłku tak mam. Zacząłem miewać także dodatkowe skurcze podczas głębokiego wdechu. Co to oznacza? Byłem ostatnio u lekarza w trakcie napadu serca i EKG wyszło wzorowo,osłuchowo też prawidłowo. Czy dobrze byłoby powtórzyć holtera i USG serca?Czy poprostu takie objawy daje nerwica?Dodam jeszcze że czuje stres przed jakikolwiek wysiłkiem fizycznym. Codziennie biorę biblock 2,5 i doraźnie hydroxyzyne. Dbam też o potas i magnez. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli cierpi Pan na nerwicę wegetatywną, to objawy, jakie Pan u siebie obserwuje, mogą być następstwem zaburzeń nerwicowych. I najprawdopodobniej tak jest, skoro Pana serce w badaniach wychodzi, że jest silne jak dzwon, a mimo tego stresuje się Pan, czy Pana serce jest wydolne. Proponowałabym konsultację u lekarza psychiatry i rozważenie skorzystania z psychoterapii. Same leki działają tylko objawowo. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...