Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak otworzyć się na ludzi?


Gość d...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam spory problem ze sobą. Chodzi o to, że nie potrafię prowadzić luznej rozmowy z ludźmi z którymi widuje się. Ogólnie wprowadzam ludzi w zaklopotanie tym, że nie żartuje z nimi, nie śmieje się, jestem wyobcowanie,. Obecnie mam 31 lat, pamietam ze za czasów szkolnych było jeszcze w miarę ok, miałem kilku znajomych z klasy którymi potrafiłem rozmawiac, mieliśmy wspólne zainteresowania. W liceum było trochę gorzej z nawiązywanie kontaktow wiec zacząłem sięgać po alkohol, co na okres ok 10 lat pozwoliło mi na swobodne kontaktowania się z ludźmi. W tym czasie pracowałem w wielu miejscach i wydawało się że jest ok, do momentu ok to 3 lat temu kiedy zmieniłem prace w Holandii zaczął się ten dramat. Starałem sie zachowywać normalnie, rozmawiać z nowymi ludzmi ale cały czas oczekiwali ode mnie czegoś więcej czego nie jestem w stanie im zapewnić. Po tygodniu zrezygnowałem z tej pracy potem próbowałem zacząć pracę w Polsce ale zawsze po kilku dniach rezygnowale z tego samego powodu. Rozpocząłem terapię alkoholowa jakiś czas temu ale również po kilku dniach zrezygnowałem bo nie potrafiłem rozmawiać z ludźmi którzy też tam byli. Próbowali mnie zabawić i wszyscy skupiała na mnie uwagę, co przynosiło skutek odwrotny, jeszcze bardziej zamykalem się w sobie. Dzisiaj jestem na zbiorach jabłek i po 1 dniu sytuacja się powtarza, ludzie próbowali ze mną gadać a ja już zamknąłem się w sobie, a zależy mi na tej pracy bo mam zobowiązania finansowe. Obecnie nie pije. Niewiem czy współpracownicy wytrzymają ze mną czy ja do końca zeswiruje.. Proszę o pomoc, jak otworzyć się na ludzi?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...