Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak poradzić sobie z problemami w szkole i w domu?


Gość a...l

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę,że mam poważne problemy ze sobą.Kłopoty zaczynają się w domu,a kończą w szkole i nie tylko.W domu widzę ewidentny podział.Brat wydaje się znacznie ważniejszy,wbrew wiecznym zaprzeczenią mojej mamy.Wiecznie wszystko kręci się wokół niego,a moje sampoczucie nie jest na równi ważne,bynajmniej takie mam wrażenie.Zaczęłam również niedawno uczęszczać do szkoły średniej.Już po tym tygodniu w klasie są ogromne grupki do których nie da się 'wprosić',a ja nie należe w sumie do żadnej? Niektóre osoby z klasy były mi już wcześniej znane i albo ze sobą nie rozmawiamy, albo to bardzo toksyczne osoby.Ma to ogromny wpływ na moje samopoczucie jak i chęć edukacji.Dla najbliższych znajomych mam wrażenie,że jestem mało ważna.Głównie slucham o nich i staram się pomagać,ale gdy mój temat się zacznie jest natychmiast zmieniany.Wiem,że to również moja wina,ale niestety jestem typem osoby,którą trzeba dopytywać o wiele kwestii.Większość ważnych znajomości opiera się na słuchaniu drugiej osoby bez reakcji zwrotnej,nawet w przypadku chłopaka.Czasem zastanawiam się,co jest ze mną ,że nie mogę tak po prostu mówić o sobie,a może po prostu jestem nieciekawa? Nie wiem,ale czuję się okropnie,a z dnia na dzień mam coraz mniej sił,nie mam ochoty na żadne rozmowy ani robienie czegokolwiek. Jeszcze ten smutek pojawiający się u mnie prawie codziennie z coraz większą mocą.Wiem ,że to dla kogoś mogą być błahostki i ,że za parę lat zobaczę co to 'prawdziwe problemy',ale na chwilę obecną nie potrafie sobię poradzić,a jedyne co bym robiła to spała,aby nie czuć żadnego bólu. Co mam robić ?

Odnośnik do komentarza

Ja sie twoim problemom nie dziwie, chcesz po prostu byc akceptowana i wazna, jak kazdy inny czlowiek.
Jestes w nowej szkole, nowi ludzie, kazda z tych osob stoi na glowie by byc wazna, by inni ja zauwazyli.
Polecam ci audiobooka Dala Carnegie Jak zdobyc przyjaciol i zjednac sobie ludzi. Mam nadzieje ze zaprocentuje to w twojej przyszlosci.Audiobooka znajdziesz na you tube.Prosze, napisz za jakis czas jakie rezultaty miala ta ksiazka w twoim zyciu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...