Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy podane objawy świadczą o schizofrenii?


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 24 lata. Zażywam teraz takie leki: kwetiapinę xr 300 mg, sulpiryd 100 mg, paroksetynę 60 mg, miansegen 30 mg. Obecny psychiatra nie jest pewny czy mam schizofrenię albo myśli, że jej nie mam i podejrzewa, że poprzedni 2 psychiatrzy wypisali rozpoznanie schizofrenii abym miał refundowane leki. Obecny psychiatra nie zmienił tego rozpoznania mimo, że nie dowierza, że mam schizofrenię. Pierwszym rozpoznaniem w moim życiu były zaburzenia schizotypowe a potem schizofrenia. Obecny psychiatra na jednej z wizyt mówił, że objawy jakie kiedyś miałem(np. Natrętne długie mycie zębów, ćwiczenia gimnastyczne, nietowarzyskość i lęki przed kontaktami z ludźmi) wskazują na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne i zaburzenia schizotypowe. Zażywam od początku leczenia u pierwszego psychiatry leki na schizofrenię: kiedyś risperidon, sulpiryd, amisulpryd, arypiprazol. Obecnie kwetiapinę xr 300 mg i sulpiryd 100 mg. Obecnie nie mam żadnych objawów schizofrenii. Kiedyś byłem 2 razy w szpitalu psychiatrycznym. Od początku choruję też na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne i biorę na tę chorobę leki. Kiedyś chorowałem też na fobię społeczną i zaburzenia lękowe. Pobieram rentę. Chcę być uczciwy i nie chcę oszukiwać państwa. Co mam robić? Czy obecny psychiatra ma prawo podważać lub wątpić w rozpoznanie schizofrenii? Czy mam odstawić leki na schizofrenię w porozumieniu z psychiatrą i powiedzieć aby usunął rozpoznanie schizofrenii? Czy mam zmienić psychiatrę? Czy gdy nadal będę miał u obecnego psychiatry rozpoznanie schizofrenii i będę zażywał na tę chorobę leki to czy będzie to uczciwe? Dodam, że ja i mama mamy podejrzenia, czy poprzedni psychiatrzy celowo nie wypisali mi schizofrenii abym miał rentę i refundowane leki na schizofrenię. Kiedyś miałem takie objawy: nie siedziałem na krześle tylko dawałem na krzesło ręcznik i dopiero potem siadałem, pod wpływem opowieści babci gdy spacerowałem po lesie, np. po zmroku wydawało mi się, że widzę duchy, budowałem szałasy w lesie, często chodziłem po lesie długimi godzinami aby poznawać nowe miejsca, nie jadłem mięsa i grzybów. Czy to są objawy schizofrenii? Czy mogę otrzymać rentę na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne?

Odnośnik do komentarza

W czym ci przeszkadza diagnoza.? Źle ci, że masz rentę i leki prawie za darmo.? Przecież możesz podjąć pracę i żyć jak każdy zdrowy człowiek,jeśli czujesz się na siłach. Jeśli dasz sobie radę i nie będziesz chciał wsparcia od państwa,to nie musisz występować o kolejne przyznanie renty.Nie ma obowiazku jej brać ,jeśli ktoś nie chce i diagnoza,nie ma tu nic do rzeczy.
Jeśli twój lekarz uważa ,że nie masz schizofrenii,to powinien spróbować odstawic ci neuroleptyki i zobaczyć , co się będzie działo. Jeśli psychoza nie wróci,to pewnie,nie była to schizofrenia. Na zaburzenia obsesyjno kompulsyjne,renty nie dostaniesz. Z twojego opisu nie wynika,że miałeś objawy psychozy,ale skoro byłeś w szpitalu,to chyba lekarze mieli powód,że stwierdzili tak,a nie inaczej. Nie obawiaj się że postepujesz nieetycznie. Bardziej chodzi w tym wszystkim o twoje zdrowie,bo jeśli bierzesz leki przeciwpsychotyczne,bez potrzeby,to nie jest dobrze. Ale o tym musi zdecydować lekarz,czy je możesz odstawic czy nie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...