Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Co zrobić w przypadku ataków paniki?


Gość t...l

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku lat zmagam sie z ogromnymi problemami ze sama soba i nie potrafie sobie z tym poradzic. Za kazdym razem gdy tylko wychodze z domu , czy to do sklepu, czy do parku z dziecmi mam tak straszne ataki czy to nerwicy czy paniki sama nie wiem jak to nazwac ze przestalam zupelnie sama wychodzic z domu. Zaczyna krecic mi sie w glowie, szumiec w uszach, nogi zacxynaja mi sie uginac, zacxyna mi sie robic tak goraco, ze czuje jakby uszy mi sie palily, iblewam sie potem i jefyne o czym mysle to ucieczka. W domu nie mam takich atakow. Dzieje sie to tylko gdy nusze wyjsc z domu. Gdy przychodzi czas ze musze odebrac dzieci ze szkoly i sama musze maszerowac 10 minut w jedna strone znowu dopada mnie atak. najgorsze jest gdy nusze zalatwic cos w urzedzie czy ulekarza czy chociazby stac w kolejce w sklepie

Odnośnik do komentarza
Gość GalAnonimo

Wyjdź na dwór na "bezpieczne" wyjście - tj żadne urzędy czy wizyty u lekarza, że musisz koniecznie coś załatwić tylko taki niezobowiązujący spacer, ew. jakiś cel "przy okazji". Poczekaj na atak paniki.
Gdy już nastąpi, odsuń się na bok, kucnij, "odetnij się" od świata zewnętrznego i skup się na wnętrzu. Odczujesz wtedy bardzo wyraźnie swój strach - takie małe, ale absolutnie przerażone dziecko.
Zwróć się do niego z empatią, zapytaj się czego się tak boi. Może nie chcieć z tobą rozmawiać, więc je przytul czy pogłaszcz - sama wyczujesz co powinnaś zrobić. Kontynuuj działania dopóki nie otrzymasz klarownej informacji o co chodzi - zapewne będziesz musiała o to stopniowo dopytywać. Jak już ją masz zaproponuj rozwiązanie które będzie satysfakcjonujące dla Was - może będziesz musiała sobie obiecać, że co by się nie działo będziesz sobie radzić, może będzie to coś innego. Nie wiem.

Możliwe, że nie od razu uda ci się nawiązać relację - wiadomo, przy takim poziomie terroru nie jest łatwo, dlatego w razie konieczności stosuj metodę małych kroczków. Powodzenia, dasz radę - inaczej czeka cię wizyta u specjalisty i branie psychotropów które w najlepszym wypadku zwalczą ci objawy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...