Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Nie wiem jak sobie z tym radzić.


Gość ewexx

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, jestem dziewczyna mam 22 lata i chyba problem.. Zacznę od tego, że miałam ciężkie dzieciństwo. Ojciec pił, mama od niego odeszła i wychowywała mnie sama ( wtedy tez Piła ) przez pewien okres mieszkałam u babci, ciagle przeprowadzki. Moja mama próbowała dwa razy się zabić, powiedziała tez kiedyś swojej siostrze przy mnie, żeby sobie mnie wzięła bo ona mnie nie chce. Później zamieszkaliśmy z ojczymem, zaczęło się picie alkoholu, wieczne awantury, przemoc fizyczna nad moja matka i psychiczna nad nami. Teraz mieszkam tylko z mama, ale ona ciagle wieczorami pije, wracam do domu i nawet nie mogę z nią porozmawiać bo od razu widząc ją wpadam w złość. W codziennym życiu mam problemy z emocjami. Potrafię się śmiać a zaraz z jakiegoś powodu się denerwuje. Czasami wpadam po prostu w złość i robię awantury z niczego. Potrafię wyzywać swojego chłopaka i mówić mu różne przykre rzeczy ( żeby się szedł zabić, ze go nienawidzę ) chociaż wcale tak nie uważam. Niekiedy mam też ochote czymś rzucić, lub w coś uderzyć bo inaczej mam wrażenie „że mnie rozniesie”. Wydaje mi się, że powinnam być sama, żeby nikomu nie zatruwać życia. Mam tez czasami myśli, że moje życie jest do bani i najlepiej byłoby się zabić. Chociaż wiem, ze tego nie zrobię. Usłyszałam, od kilku osób ze dobrze zrobiłaby mi wyprowadzka od mamy bo to dodatkowo działa na mnie negatywnie. Nie wiem co zrobić i jak sobie z tym wszystkim radzić... z jedyna bliską mi osobą czyli mamą nie mogę o tym porozmawiać bo ona uważa, że wymyślam. Co robić? :(

Odnośnik do komentarza

Wychowałaś się w domu, w którym był problem alkoholowy. Idziesz z bolesnym bagażem doświadczeń przez życie, stąd Twoje liczne problemy emocjonalne. Twoja mama również potrzebuje wsparcia. Odsyłam do strony PARPA - Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych: http://www.parpa.pl/ Znajdziesz tam spis placówek świadczących darmową pomoc osobom uzależnionym, jak i dzieciom z rodzin alkoholowych. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...