Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Nie czuje sensu dalszego życia


Gość VictoriaNicoleKalita

Rekomendowane odpowiedzi

Gość VictoriaNicoleKalita

Mam 18 lat, mieszkam od 3 lat w Niemczech z moją mamą i młodszą 16-letnią siostrą. Od niedawna prześladują mnie różne myśli, których się boję i nie wiem jak nad nimi zapanować. Zaczęłam myśleć o śmierci i o sensie dalszego życia skoro i tak się ono skończy. Nie wiem w jaki sposób mam spojrzeć na nie, żeby przywrócić moje dawne pozytywne myślenie, które pchało mnie do podejmowania nowych decyzji i bycia szczęśliwą z tego co mam. Oprócz tego problemu jest kilka innych, które niszczą mnie jeszcze bardziej. Wszystkie te problemy łączą się w jedno i nie umiem sobie z nimi poradzić. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza

Powinnaś o tym rozmawiać z mamą,siostrą,czy babcia przez tel lub jak bedziesz na wakacjach. Takie egzystencjonalne problemy,często dotyczą okresu dojrzewania i z czasem mijają,ale warto o nich rozmawiać,żeby przygnębienie,nie przerodziło się w depresję.
Jeśli dobrze znasz język ,to rozmowa z psychologiem też by pomogła,tylko najpierw mama musi o tym wiedzieć,że jest taka potrzeba. Nie zamykaj się w sobie,tylko szukaj rozmowy i kontaktu z ludzmi,którzy mogą ci pewne sprawy wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...