Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy to depresja?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Od dawna mam wrażenie ze dzieje się ze mną cos złego. Może ktoś wie co ze mną... Od dłuższego czasu przestałam być szczęśliwa, prawie ciągła anhedonia, mam dosyć ludzi, placzliwosc z niczego, czasem za to nagle jestem zbyt radosna i zaczynam gadac bez opamiętania. Umiem być tez agresywna gdy ktoś tylko powie cos nie po mojej myśli. Nie umiem normalnie gadac z ludźmi, jak mi cos przestaje pasować to mam ochotę od razu kończyć relacje - nie powiem kilka razy się tak już zdarzyło. Ludzie mnie męczą po czasie. Nawet gdy nie spędzam z nimi dużo czasu to po czasie zdarza mi się urywać kontakt. Moja samoocena to dno. Przestałam się sobie całkowicie podobać. Cały czas zajadam smutek, dużo przytyłam, nie mogę na siebie patrzeć. Zawsze byłam energiczna osoba, teraz natomiast nie mam w ogóle energii, jestem senna i przestałam się uczyć. Przeraża mnie to wszystko zwłaszcza ze trwa już dobre pare miesięcy. Nic mi nie pasuje, mam ochotę na ciagle zmiany w nadzieji ze po zmianie cos się polepszy. Nie wiem już co ze soba zrobić..

Odnośnik do komentarza

Z twojego opisu wynika,że masz duże wahania nastroju,a twoje reakcje,nie są adekwatne do bodźca je wywołującego. Nie piszesz ile masz lat,a to jest ważne,bo może to są przejściowe problemy okresu dojrzewania,a może zaburzenia osobowości,albo jeszcze co innego. Nikt ci tu diagnozy nie postawi,więc dobrze by było zasięgnąć porady u psychologa.

Odnośnik do komentarza
Gość nosunshine

Polecam zrobić sobie badania tarczycy, bo objawy, które opisujesz wyglądają na depresję, ale równie dobrze może być to niedoczynność tarczycy - wiem bo miałam podobnie. Poczytaj sobie na ten temat i najlepiej jak najszybciej się przebadaj.

Odnośnik do komentarza

Padły już słuszne podpowiedzi. By móc podejrzewać depresję czy inne zaburzenia natury emocjonalnej, najpierw należy wykluczyć przyczyny somatyczne, zatem sugestia, by zbadać tarczycę i poziom innych hormonów jest jak najbardziej słuszna. Gdy somatycznie okaże się wszystko ok, wówczas dopiero można udać się do psychiatry (nie trzeba skierowania), by postawił rzetelne rozpoznanie. Przez Internet niestety można jedynie gdybać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...