Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy to już może być anoreksja?


Gość m...m

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! Czy to już może być anoreksja? Mam 13 lat, 165cm wzrostu i ważę 49kg. Od kilku miesięcy próbuję schudnąć, lecz niedawno zauważyłam, że jedzenie wzbudza we mnie strach, a każde przytycie chociaż jednego dekagrama sprawia, że czuję obrzydzenie do siebie. Staram się jeśçjak najmniej i ćwiczyć jak najwięcej, a gdy zdarzy się, że zjem pełny posiłek, który wepchną mi rodzice, to czuję mdłości i chce mi się wymiotować. Gdy dzisiaj rodzice wyciągnęli baterie z wagi, to zaczęłam płakać i szantażowała ich, że nie zjem obiadu, póki się nie zważę. To jakaś obsesja...

Odnośnik do komentarza

Nie wyczerpujesz wszystkich kryteriów diagnostycznych dla anoreksji, niemniej jednak Twoje objawy są niepokojące i mogą świadczyć o rozwijających się zaburzeniach odżywiania. Staraj się jeść częściej (5 posiłków dziennie), ale mniejsze porcje. Dostarczaj wszystkich produktów z piramidy żywienia (produkty zbożowe, nabiał, mięso, owoce, warzywa itd.). Pij dużo wody - najlepiej zwykłej, niegazowanej. Zdrowa dieta plus aktywność fizyczna to najlepsze, co możesz zrobić dla swojego młodego organizmu. Głodząc się, niszczysz swoje zdrowie - fizyczne i psychiczne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...