Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Reakcja na,wszystko placzem


Gość Bezsilna25

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bezsilna25

Od pewnego czasu na,wszystko reaguje placzem. Reakcja płaczem głownie jest wtedy kiedy rozmawiam ze swoim chłopakiem o problemach( jestem z nim od pol roku) Poznałam go w pracy, pracujemy w jednej firmie. Razem nie pracujemy, tylko kazdy z innym kierownikiem Jak jestesmy sami dogadujemy sie swietnie, jest on kochajacy troskliwy, dba o mnie, czuje sie swobodnie przy nim, czuje sie bezpieczna przy nim, wiem ze jak bede go potrzebowac zawsze bedzie przy mnie.
Rozmowy te są głównie o to samo a mianowicie, mój chłopak jest zazdrosny o mojego przyjaciela z którym przyjaznie się od 7 lat. Przeszkadza mu fakt że przyjaciel piszę do mnie dosc czesto a mnianowicie raz,w tygodniu, jest także zazdrosny kierownika z ktorym pracuje ponieważ dużo czasu z nim spedzam i myśli że między mną a kierownikiem wywiązała się jakaś wieź. Tlumacze mu caly czas że przyjaciel to tylko przyjaciel i ze nigdy nic nie czulam do niego a że kierownik to tylko kolega z pracy . Ale to nic nie daje, dalej jest zazdrosny. Jest jeszcze jedna rzecz a mianowicie to że ja mam sporą grupę znajomych a on mianowicie nie. Ja lubie spedzac czas z znajomymi on woli byc w domu. Próbowałam wyciagnac go na spotkanie z znajomymi( ten przyjaciel takze jest w tej ekipie)ale caly czas nie chce spróbować wyjsc i tym samym ja oddalam sie od znajomych bo bez niego nie chce wychodzic z nimi. Moj chlopak uwaza ze wole spedzac czas ze znajomymi a nie z nim a tak nie jest. Ja chce caly czas z nim spedzac czas a przy okazji wychodzic ze znajomymi razem z nim. Juz proponowalam mu abysmy tylko raz w miesiacu z nimi wychodzili i ze mi to wystarczy ale on nie chce. I właśnie gdy o tym rozmawiamy ja reaguje placzem.
Moje pytanie brzmi, jak sobie poradzic z placzem, jak nauczyc sie rozmawiac bez placzu i czy warto ratowac zwiazek czy nie da się tych roznic przeszkoczyc.?

Odnośnik do komentarza

Zrozumiale, ze Twoj facet nie toleruje przyjaciela. Raczej wielu facetów nie toleruje przyjaciela swojej dziewczyny. Jednak jesli jest on zazdrosny o Twojego szefa, nie ma umiejętnosci w rzadki sposó wpasowac sie w Twoich przyjaciół, to wygląda na to,że moze to byc typ, który dzis Ci mówi,ze tylko jego powinnas zanc i nkogo więcej a jutro Ci powie, ze powinnas sie tak i tak ubierac( bron Bozekobieco i seksownie-wg niego wyzywająco) , w taki i taki sposób rozmawiać z innymi ludzmi, to i to robic w życiu.Jest to rodzaj ubezwłasnowolnienia w związku, gdzie partner tłumaczy, ze jestes głupi i nie możesz sam o sobie stanowić, gdzie własne zdanie na jakikolwiek temat wyrażone głośno jest przestępstwem.

Trudno sie potem z takiego związku wyplatac, bo się jest uzależnioną i niewierzaca w swoje mozliwości.

Twój placz juz jest wstepnym etapem takiej znajomości. Płaczesz, bo jestes bezsilna w tłumaczeniu swoich racji, płaczesz, bo ktoś Ci wmawia, ze postępujesz żle, płaczesz, bo czujesz się nieakceptowana, jak coś jest nie po myśli Twojego chłopaka. Na pewno chcesz takiego związku? Jestes młoda to sprawdz, nie wszyscy faceci tak muszą zawładnąc drugą osobą aby tworzyć z nią pare.

Odnośnik do komentarza
Gość Bezsilna25

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie tu chodzi o to że nie wiem czego chce. Z jednej strony wiem że będzie idealnym mężem i ojcem a z drugiej wiem że jeśli nie pokona zazdrości i nie zechce ze mną wychodzić i z znajomymi to ja tak we dwójkę nie dam rady żyć. Ale jest coś co ciągnie mnie do niego i to tak że nie mogę przestać o nim myśleć chodź na chwilę:-\

Odnośnik do komentarza

"Z jednej strony wiem że będzie idealnym mężem"
A skąd ta pewnośc? Z Twojego zauroczenia, zakochania, tych różowych okularów przez które oglądasz teraz świat?

Idealny mąz to równiez taki mąz przy boku, którego żona czuje się szczęsliwą. A to jeszcze nie mąz, tylko chłopak i Ty ciągle płaczesz jak prowadzicie rozmowy o Twoim przyjacielu, Twoim kierowniku, Twoich znajomych. Płaczesz, bo czujesz się tak głęboko szczęsliwa i to jest płacz ze szczęscia?

Ogarnij się. Twój chłopak w ramach uczucia, ktore go z Tobą łączy chce decydowac o Twoim życiu, chce Ci to życie ustawiać.
Chyba, ze płaczesz bo już Ci wyjasnił, ze zbyt swobodnie się zachowujesz w stosunku do kierownika, że zbyt swobodnie się ubierasz, ze on jest zbyt mily dla Ciebie a Ty jestes zbyt miła dla swojego szefa. Może placzesz, bo już Ci chlopak wyjasnił, ze teraz to jestej w innej, wazniejszej fazie rozwoju i po co Ci starzy znajomi, pomogą Ci w życiu? Kontakt z nimi to tylko strata czasu, zapomnij tak będzie lepiej i rozsądniej. On będzie całym Twoim światem, Twoim guru, będziesz myślała jak on chce i robila, co on uważa za słuszne. I wtedy będziesz szczęsliwą jego żoną w nagrodę.

Odnośnik do komentarza

A w kwestii przyjaciela i Twoich kontaktów z nim. Odwróc role i wyobraz sobie, ze to Twój chłopak od wielu lat ma przyjaciółkę i co tydzien jej donosi co u niego waznego. Opowiada jej pewnie tez o związku jaki go z Tobą łączy- na pewno by Ciebie to nie ruszało?

Dlatego napisałam, ze żaden chłopak nie będzie łaskawym okiem patrzył na znajomośc z przyjacielem jego dziewczyny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...