Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Nagła depresja


Gość Lonely00

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lonely00

Witam. Mam 18 lat, jestem dziewczyną i występują u mnie dziwne stany depresyjne. Dodam, że cierpię na nerwicę wegetatywną, którą zwalczam sama, bez leków i jestem na najlepszej drodze do jej pokonania. Nigdy nie była ona jakoś bardzo zaawansowana, ale odbierała komfort życia. Czepiały się mnie różne objawy somatyczne i typowo emocjonalne, psychiczne. Jednak objaw, który zaraz opiszę, raczej nie ma związku z nerwicą, bo pojawia się w różnych momentach. To jest coś w rodzaju nagłego stanu depresyjnego. Np. jestem na spacerze, na mieście, idę sobie normalnie, cieszę się z życia i nagle bum, dopada mnie taka niechęć do wszystkiego, nie chce mi się ani iść, ani wracać do domu. Po prostu mam ochotę stanąć w miejscu i przeczekać. Jest to uczucie takiej bezsilności, wstrętu do otoczenia, tak jakby jakieś złe wspomnienia wracały (ale takich nie ma). Ciężko to opisać i w ogóle do czegoś porównać, ale jest to na pewno uczucie ogromnej niechęci. Zazwyczaj mija to po kilku minutach, może nawet szybciej i nie zostaje po tym żaden ślad. Pojawia się to w najmniej oczekiwanym momencie, czasami codziennie, a czasami raz na kilka tygodni/miesięcy. Z resztą tak samo jest z pozytywnym "uderzeniem". Czasami nagle mam taki przypływ energii, zaczynam się cieszyć nie wiadomo z czego, mam ochotę działać i góry przenosić. No i niestety to też przechodzi po paru sekundach i schodzę na ziemię. Nie wiem, czy to jest normalne i czy inni czasami też tak mają. Bardzo szybko zmieniają mi się emocje. Najpierw jestem spokojna, wesoła i nagle coś wyprowadza mnie z równowagi i zaczynam krzyczeć na innych, denerwować się. Oczywiście hamuję się, nie używam żadnej agresji, ale po prostu raz śmieję się, a raz płaczę i tak w kółko. Już nie wiem, co mam z tym robić, to trochę komplikuje życie... Co myślicie o tych nagłych stanach depresyjnych i ogólnie moich objawach? Są powody do obaw?

Odnośnik do komentarza

Zanim zacznie Pani u siebie podejrzewać stany depresyjne, proszę zbadać sobie hormony, tarczycę, poziom żelaza. Czasem takie wahania nastroju mogą wynikać z zupełnie czegoś innego, czego nie podejrzewamy. Czasem zwykła suplementacja jakiejś witaminy pomaga znacząco poprawić nastrój. Zatem na początku badania, właściwa diagnostyka, a dopiero potem doszukiwanie się mankamentów w psychice ;) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...