Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Marzycielstwo


Gość marzyciel431

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marzyciel431

Cześć,
przychodze tutaj z dziwnym problemem jakim jest marzycielstwo. Od dziecka mam problemy ze skupieniem sie, bo czy to w szkole czy nawet w samochodzie siedzę cicho i marzę. Moze nie tak caly czas, ale potrafię się "wyłączyć", na przykład, gdy włączę swoją ulubioną muzykę. Często jej słucham przy nauce, wiec zamiast sie uczyc to marnuje czas na jakies marzenia (a jestem na bardzo trudnych studiach technicznych). Nie wiem co robic, bo przyznam że przeszkadza mi to, wiadomo, że mozna marzyć ale nie w takim stopniu. Na dodatek mówię o tych marzeniach rodzicom, przez co oni śmieją sie ze mnie, że tacy marzyciele nie kończą dobrze w przyszłości, bo nic nie robią tylko marzą. Na dodatek wyobrażam sobie sytuacje np. kiedy jestem bohaterem, np ratuje kogoś przed kimś złym w autobusie albo siebie jako pracownika w wielkiej korporacji z dobrymi zarobkami (jeżeli ukoncze studia moze tak byc). Nie wiem może pycha mną tak rządzi albo jakas choroba psychiczna.

Odnośnik do komentarza

Nie zabijaj w sobie tego "marzyciela", którego masz. Zdolność do marzeń, fantazjowania, świadczy o tym, że masz bujną wyobraźnię, a ta sprzyja kreatywności i niebanalnym rozwiązaniom. Ta cecha może Ci się w przyszłości przydać np. w pracy, ale też na studiach. Owszem, wykonywanie stałych obowiązków według określonych ram i procedur również jest ważna, ale marzycielstwo nie jest wadą. Możesz ją trochę poskromić w sytuacjach, gdy przeszkadza Ci w skupieniu się na wykonaniu konkretnych zadań, ale ogólnie postaraj się spojrzeć na swoje marzycielstwo jako fajną zaletę. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...