Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Choroba i samobójstwo


Gość Tinali

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem życiowy.
Choruje na schizofrenie paranoidalną. Mam głosy, które mnie obrażają i często jak wychodzę z domu to mijając jakichś ludzi, to tylko nasłuchuje czy o mnie nie mówią. Można więc powiedzieć, że do wszystkiego dochodzi mania prześladowcza. Zaczęłam bać się kontaktów z ludźmi. I dlatego wielokrotnie miałam myśli samobójcze.

Ale jeszcze tego nie zrobiłam, bo myślę o rodzinie. Co zrobią gdy odejdę. Jak na to zareagują. Ale tesz jednocześnie myślę: "Czy moje szczęście się nie liczy?". Nie wyobrażam sobie takiego dalszego życia w strachu, a leczenie nic nie pomaga.

Odnośnik do komentarza

A powiedz jak dlugo już chorujesz i czy miałaś zmieniane leki, bo skoro ,nie pomagają ,to może trzeba pomyśleć o klozapolu, który zwany jest lekiem ostatniej szansy.
Nie poddawaj się,dopóki,nie zostaną wyczerpane wszystkie mozliwosci leczenia. Są też nowe leki ,których jeszcze nie ma w Polsce,choć są dopuszczone do obrotu i już stosowane w innych krajach. Może niedługo i u nas ,będą dostepne. Więc jest nadzieja i warto żebyś jej nie straciła.

Odnośnik do komentarza
Gość agonista

Witaj Tinali.
Na tak zdawkowo postawiony problem nie ma odpowiedzi.Jeżeli możesz to odpowiedz:jaki lekarz i kiedy rozpoznał u Ciebie schizofrenię paranoidalną,ile masz lat,jak długo się leczysz,jakie przyjmujesz leki i w jakich dawkach?
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Lecze się od dzieciństwa. Pierwszy raz w szpitalu psychiatrycznym byłam w 6 klasie podstawowej. Od tamtej pory biorę leki, a teraz mam 22 lata. Biorę 1000 mg Kwetaplexu, 800 mg Solianu i 50 mg Tisercinu dziennie. Leki miałam zmieniane wielokrotnie i 3 razy byłam na oddziale zamkniętym (1 raz w dzieciństwie i 2 razy, jako dorosła). Już tego nie wytrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Gość agonista

Witaj Tinali.
Dawki są "końskie" i swiadczą być może o tolerancji na stosowane LPP.Zmiana LPP nie jest prosta ale konieczna.
Wzrost objawów pozytywnych i negatywnych/obniżenie nastroju/wskazuje na nieskuteczność leków i niecelowość
podwyższania dawek/w przypadku kwetiapiny ,już przekroczona dawka maksymalna/.Nic się innego nie wymyśli.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość agonista

Off topic do Lusy.
Jam Ci ejsidisi.Czy my byliśmy sobie przedstawieni?
Jakiś nick?
Zmiana LPP na inny LPP.Słowo neuroleptyk wyszło z nomenklatury medycznej.Co do elektrowstrząsów....
się nie wypowiem..
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...