Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Depresja u młodej osoby


Gość j...l

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przychodzę z pewnym problemem. Otóż mam 16 lat i od jakiegoś czasu odczuwam smutek. Taki wewnętrzny ból. Nie umiem się na niczym skupić, ciagle chciałabym żeby wszyscy byli mną zainteresowani i mi pomagali. Wiem, to bardzo głupie ale niestety tak jest. Stałam się bardzo wybuchowa (kiedyś byłam bardzo opanowana osoba) teraz ciaglę się denerwuje za nic. W szkole jestem pozytywna, śmieje się ale jeśli jestem sama w czterech ścianach ciagle myśle o tym ze nic mi nie wychodzi i ze jestem beznadziejna. Zazwyczaj wtedy płacze z błahych powodów. Czy to może być depresja?

Odnośnik do komentarza

To może być depresja, zanim się pogłębi warto zajrzec do psychologa chociażby szkolnego o ile taki jest w szkole.Mój syn ma 16 lat jak Ty i ma depresję .Nie chodzi do szkoły, czasem w porywach coś mu się chce a na ogół komputer.Bierze leki.Bardzo inteligentny i zdolny chłopak , nie poradził sobie z agresją w szkole..dużo by mówić. Nie czekaj aż się to wszystko pogłębi bo póżniej jest trudniej .

Odnośnik do komentarza
Gość agonista

Witaj.
Na tak zdawkowy post ,nie ma odpowiedzi.Wyrokowanie o depresji,czyli ciężkiej chorobie psychicznej na podstawie jednej przesłanki jest przedwczesne.
Jeżeli to nie tajemnica to napisz:jak sypiasz,czy odczuwasz lęk,czy masz apetyt,czy zaniedbujesz higienę osobistą,czy masz nieuzasadnione wurzuty sumienia,czy masz myśli samobójcze skonkretyzowane i wiesz jak to zrobić,czy interesuje Cię świat zewnętrzny,czy czasami nie chce Ci się wstać z łóżka,czy odczuwasz niczym nieuzasadnione zmęczenie?
Odpowiedzi na te pytania ,trochę przybliżą Twoją sylwetkę psychologiczną.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Nikt nie wyrokuje ciężkiej choroby psychicznej, są przesłanki wskazujące na stany depresyjne, smutek, brak zaintersowania, nerowość, płacz i niskie poczucie wartości. Nie znamy relacji w domu, środowiska w którym się obracasz, przeżyć, warunków życia itp. Twierdzę jednak, że warto porozmawiać z psychologiem, wyrzucić z siebie swoje troski, lęki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...