Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Dziwna reakcja na raczej zwyczajne sytuację.


Gość 8AMY8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam nadzieję, że ktoś mógł by mi wyjaśnić co zrobić by zachwać spokój, kiedy ktoś dotyka moich rzeczy. Słowem wyjaśnienia, mam tak odkiedy pamiętam, a mianowicie bardzo emocjonalnie raguję gdy ktoś przekłada moje rzeczy (nawet w tak nieistotnych momętach jak przewieszenie płaszcza na inny wieszak, przestawienie torebki trochę w lewo lub prawo itp.), mam również problem z tym gdy ktoś postawi jakieś przedmioty nie symetrycznie, krzywo itp. Pamiętam, że już jako nastolatka wolałam sama sprzątać swoje rzeczy, tylko dlatego, że ktoś mógł je ułożyć winny sposób niż ja. Teraz na szczęście mieszkam sama więc ten problem nie jest aż tak widoczny, ale jest to wciąż uciążliwe gdyż moi znajomi na mnie dziwnie patrzą jak w barach im szklanki przestawiam, bo mnie kolokwialnie mówiąc „szlag mnie trafia” tylko od patrzenia na ich niesymetryczne ułożenie.
Była bym bardzo wdzięczna gdyby ktoś wyjaśnił, co to jest i jak sobię poradzić.

Odnośnik do komentarza

Objawy, które Pani opisała, a zatem niechęć, by ktoś przestawiał Pani rzeczy, dbałość o symetrię w ułożeniach niektórych przedmiotów, może świadczyć o tendencji w kierunku nerwicy natręctw, choć osobiście myślę, że wykazuje Pani po prostu cechy dla osobowości anankastycznej, co wcale nie oznacza, że ma Pani zaburzenia osobowości. Po prostu lubi Pani porządek i pewien schematyzm, co nie jest żadną wadą. ;-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...