Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Agresja, nerwy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja sytuacja polega na tym, że od dłuższego czasu objawia się u mnie agresja oraz nerwy z błahych powodów (albo nawet czasami bez powodu). Z byle powodu wpadam w ataki złości, agresji (przy kłótni z mężem jestem zdolna się z nim poszarpać, czy nawet rzucać różnymi rzeczami). Mój mąż również jest nerwowym człowiekiem. Czesto wraca z pracy już w złym humorze i tak się wszystko zaczyna. Tylko ja zamiast nie przejmować się tym, to dostaje takich nerwów, że nie potrafię czasami nad tym zapanować. Mam dwóch synów (jeden syn ma 2 latka a drugi ma 5 miesięcy). Widzę, że starszy syn jest przerażony, jak widzi takie sytuacje. Chce panować nad nerwami, ale nie potrafię :( Dodam, że moja mama choruje na tzw. CHAD (zaburzenia efektywne dwubiegunowe). Czy moje nerwy i agresja, mogą być tym spowodowane?

Odnośnik do komentarza

Choroba afektywna dwubiegunowa może, ale nie musi być dziedziczona. Jeśli Pani mama choruje na ChAD, to oczywiście w Pani przypadku ryzyko zachorowania również wzrasta. Jeśli ma Pani problem z panowaniem nad ekspresją negatywnych emocji, pojawia się agresja słowna i fizyczna, to możliwe, że nie radzi sobie Pani po prostu ze stresem. Zachęcałabym do konsultacji z psychologiem. Może wystarczy jedynie opanować techniki radzenia sobie ze stresem i będzie lepiej. Powodzenia i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...