Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Mój ojciec to żałosny alkoholik, wstyd i problem


Gość mercedes77

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mercedes77

Mam 20 lat, studiuję we własnym mieście, mieszkam z rodzicami, siostra (starsza) już wyprowadziła się i ma spokój. Mój ojciec pracuje na 3 zmiany, bywa, że ma po 4 nocki pod rząd i w zasadzie tylko wtedy jest trzeźwy żeby nie wylecieć z roboty i mieć na %%. Cały pozostały czas robi mi siarę na ulicy, w sklepie, przed znajomymi, przed kobietami, przed rodziną. Jego jedynym powodem do chlania są kumple z pracy, starzy kawalerowie, którzy nienawidzą faktu, że on ma rodzinę (miękka faja) i ciągają go na piwo. Znaczy teraz już nie muszą, bo woli wódkę w zaciszu domowym. Zaczął się robić agresywny, moja mama daje mu po sobie jeździć i się mieszać z błotem i każe mi to przeczekiwać, a wszyscy wiemy, że jak przegnie, to zrobię mu wiele niedobrych rzeczy. Proszę Was doradźcie, gdzie można szukać pomocy. Nie chodzi mi o punkty mediacji dla rodziny ani psychologa dla mnie, tylko o rozwiązanie problemu. Dobry byłby np. przymusowy odwyk z transportem, ale nie wiem jak to załatwić. Macie podobne doświadczenia lub wiecie jak temu zaradzić? Proszę o odpowiedź:/

Odnośnik do komentarza

Wiesz co, przymusowy odwyk, daje tylko tyle,że rodzina pozbywa się na jakiś czas z domu delikwenta, a po jego powrocie, również wraca problem. Oczywiście najpierw mama musiał by złożyć w sądzie wiosek o takie leczenie męża, a widać ,że ona raczej tego nie zrobi. Osoba uzależniona musi sama chcieć się leczyć,żeby wogóle była szansa, żeby wyjść z nałogu, bo bez jej chęci i dobrej woli,żadne ośrodki,ani terapie,nie przyniosą efektu. Jednak,można taką osobę ,,motywować,, do leczenia,porzez psucie komfortu picia.
Jeśli ojciec jest agresywny slownie,czy czynnie ,należy bezwzględnie wzywać policję i założyć mu niebieską kartę.
W każdym mieście jest komisja do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych. Tam powinieneś się udać po pomoc i radę. Napewno ci pomogą. Pamiętaj...nie patrz na mamę,która będzie chciała cię powstrzymywać,bo być może jest osobą wspoluzalezniona. Jeśli ojciec zobaczy, że nie jesteś bierny i zacznie ponosić jakiekolwiek skutki swojego picia,to być może zmusi go to do refleksji.
Życzę ci powodzenia,bo nie będzie łatwo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...