Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak przestać choć na chwilę myśleć o awiofobii?


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc. Zacznę od tego, że mam bardzo silną awiofobię, mimo, iż samolotami latam od kilku do kilkanastu razy w roku. Ataki paniki na pokładzie samolotu to u mnie standard. Problem w tym, że za równo dwa dni moi rodzice wylatują na tygodniowe wakacje na inny kontynent. Podróż będzie trwała około 13 godzin. Od ponad trzech tygodni nie mogę przestać o tym myśleć. Nie jem przez zaciśnięty żołądek, po czym obżeram się, aby zajeść stres. Nie śpię po nocach, czuję się i wyglądam jak trup. Myśli o ich śmierci nawiedzają mnie w każdej możliwej porze dnia i nocy. Nie umiem się na niczym skupić, myślę tylko o tym. Jestem osobą niepełnoletnią i posiadam młodsze rodzeństwo. Myślę, że potrafiłabym poradzić sobie ze śmiercią rodziców; oczywiście, byłoby trudno, ale nie wyobrażam sobie jak przyjęłoby to moje rodzeństwo. Kto by się nami zajmował? Co z firmą rodziców i moją edukacją, którą musiałabym przerwać, aby pomagać w wychowywaniu rodzeństwa. Planuję wybrać się na terapię, jednak teraz jest ona niemożliwa, ponieważ wyjeżdżam w tym samym terminie co moi rodzice, a ja czuję, jak powoli szaleję. Im bliżej im wyjazdu, tym gorzej się czuję. Jest godzina trzecia nad ranem, a ja nie zmrużyłam oka od ponad dwóch dni. Wiem, że nie mam wpływu na ciąg wydarzeń, ale już sobie nie radzę. Jak przestać choć na chwilę o tym myśleć? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...