Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czego żałujecie?


Gość Christmashohoho

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Christmashohoho

"Dawne życie poszło w dal, dziś na zimę ciepły szal, tylko koni, tylko koni żal".
Takie przyszło mi na myśl skojarzenie z piosenką Maryli Rodowicz.
Czy czegoś w życiu żałujecie? Ja żałuję, że przez moją głupotę straciłam pracę. Mogę powiedzieć, że nie chciałam źle. Wolałabym aby przyczyna mojego zwolnienia leżała gdzie indziej, a pewnie nie chodziło tylko o to, że "źle pracuję". Niestety, obcy ludzie nie wybaczają. Z tego co doświadczyłam w życiu, to drugą szansę daje tylko rodzina. Chyba, że macie prawdziwych przyjaciół. Ja obecnie nie mam. Na tę chwilę pocieszam się, że zawsze może być gorzej. Czego jeszcze żałuję- żałuję, że nie doceniłam pewnych osób. Akurat na myśl przychodzi mi jeden chłopak, którego poznałam przez internet. W sieci można poznać różnych ludzi. Niektórych już w ogóle nie pamiętam, na niektórych się zawiodłam, ale ten jeden znajomy, z którym spotkałam się po roku pisania przez internet jakoś zapadł mi w pamięć. Dziś chłodno mogę ocenić, że może nie był on księciem z bajki jakiego wtedy myślałam spotkać, ale był mądrym i ułożonym chłopakiem, a teraz mało jest takich osób. Jak bardzo człowiek może się pomylić. Wtedy, kiedy pierwszy raz się z nim spotkałam, czułam się trochę zawiedziona. Miałam nadzieję, że spodoba mi się jako "facet". Nie umiałam docenić radości obcowania z drugim człowiekiem. Nie ułożyło się nam "koleżeństwo". Przyznaję, że moja wina na pewno w tym była. Cóż mogę powiedzieć, szkoda, że straciłam fajnego kolegę. Cóż mogę doradzić, może moje doświadczenia przynajmniej się na coś komuś zdadzą: nie oceniajcie ludzi zbyt pochopnie. Owszem, na waszej drodze mogą pojawić się też ludzie z którymi nie warto "zaczynać". Życzę Wam, abyście spotykali ludzi podobnych sobie, z którymi będziecie mieli mnóstwo tematów do obgadania. Jak napisał A. de Saint- Exupery- "Na początku trzeba być bardzo cierpliwym". Mnie tej cierpliwości zabrakło. Mogę jeszcze dodać, (taki banał...), żeby być szczęśliwym ( a chociaż cieszyć się) z tego co mamy dziś, co dzieje się w danej chwili, bo później, z perspektywy czasu, spojrzymy na nasze wspomnienia i nie będziemy mogli zrozumieć jacy byliśmy wtedy głupi...
ps. Pozdrowienia dla Tomka, ekipy z mojej pracy ( nie pracowało mi się z Wami źle poza małymi wyjątkami) i dla wszystkich którzy muszą zaczynać od nowa...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...