Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Grzyb/pleśń na ścianie, a problemy skórne.


Gość Domb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wynajmuję mieszkanie i zauważyłam ostatnio zielone/czarne plamki na suficie w pokoju. Rozmawiałam z właścicielem i powiedział mi, że sąsiadowi zerwało obiciówkę i jak były ulewy to zalało wszystko. Obiciówka jest już ponoć naprawiona, ale tego grzyba/pleśni jest coraz więcej i na suficie pojawiły się ciemne linie, jakby szachownica. Właściciel powiedział, że tą obiciówką zamknęli wodzie drogę ucieczki i ona po prostu musi wsiąknąć w ten dach, bo "to jest taki materiał, że będzie wsiąkała w niego woda". Zalecił smarowanie tych plam roztworem soli z płynem do naczyń i tyle. Mam wrażenie, że to niczego nie zmienia i dalej się rozprzestrzenia po suficie, a na dodatek zauważyłam u siebie pęcherzyki na klatce piersiowej, jakby wypełnione wodą, a pod jedną pachą czerwone plamki. Nie jest ich dużo, nie swędzą, lekko bolą. Co mogę z tym zrobić? I od razu, może jest tutaj ktoś kto miał podobny problem i może mi coś doradzić? Czytałam, że najpierw trzeba usunąć przyczynę tego, a dopiero później brać się za skutki i nie wiem co robić. :(

Odnośnik do komentarza

Witaj. Nie jestem specjalista od usuwania pleśni, ale wiem, ze pleśń może alergizowac... Nie wiem czy zmiany skórne które pokazały się na klatce piersiowej maja związek z grzybek na suficie - najlepiej pokazać to lekarzowi, wspominając lekarzowi o pleśni.
Pleśń na pewno trzeba usunąć (nie zamalować tylko usunąć).
Podobno ocet, czy ocet z soda jest dobry na grzyba...
Można zrobić testy alergiczne na pleśń jako pojedynczy alergen (koszt Ok 35-40zl)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...