Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Co powoduje zaburzenia widzenia?


Gość p...l

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem do kogo się z tym zwrócić, więc piszę tutaj. Otóż od około dwu tygodni mam nieciekawe objawy (¿). Począwszy od tego, że notorycznie widzę wszystko jakby za lekką mgłą. Nie cały czas, ale czasem jak się na tym złapię to nie chce mi przejść - caly czas widzę wtedy tę mgłę, przeszkadza mi. Odnoszę nawet niekiedy wrażenie, że np. w domu się pali. Do tego dochodzi fakt, że czuję zapachy, których nie powinnam czuć, np. w sytuacji gdy myślę, że się pali, czuję zapach spalenizny i dopóki nie sprawdzę, czy wszystko jest w porządku, nie przestaję go czuć. Poza tym od kilku dosłownie dni widzę wszystko jakby z efektem rybiego oka, wszystko jest też trochę rozmyte. Mam chwilami problemy z przeczytaniem czegoś, bo jak zaczynam długo patrzeć w jeden punkt, wszystko zaczyna falować w dosyć specyficzny sposób. Szybko poruszające się przedmioty pozostawiają lekkie smugi, ktore po chwili znikają. Podobnie jasne i świecące przedmioty - po prostu zostają w moich oczach jakby chwilę dłużej, niż powinny. Czasami przez to wszystko wydaje mi się, że dzieję się coś, co się nie dzieje. Pewnego razu patrzyłam bezmyślnie na leżący na ziemi plecak, a poniewaz dlugo nie oderwalam wzroku, zaczął falować. Przez pół godziny nie byłam w stanie się nawet ruszyc, bo byłam pewna, że w tym plecaku jest coś, co mnie zaatakuje, gdy się zbliżę. I nie byłam w stanie sobie tego racjonalnie wytłumaczyć. Gdy rano wychodzę z domu, jest jeszcze dosyć ciemno, więc robię się uważniejsza i to chyba błąd, ponieważ, gdy idę, dosłownie każdy krzak, każdy dom i każdy słup zaczyna się ruszać lub wydawać dziwne dźwięki. Codziennie łapię "zawiechy", patrzę się bezmyślnie w jakiś punkt, chociaż wcale nie chcę. Martwię się, że mam jakieś problemy ze wzrokiem, może ze zmysłami albo nawet gorzej, z psychiką. Co prawda wydaje mi się też, że odpowiedź jest dosyć oczywista, otóż od połowy września sypiam po 3-5 godzin dziennie (z wyjątkiem weekendów, ale nie zawsze). Wiem, ze brak snu źle wpływa na organizm, ale poza tymi wszystkimi omamami nie odczuwam innych skutków ubocznych, poza tym nigdy nie slyszałam, żeby ktoś tak dziwacznie przechodził zwykłe niewyspanie. Dodam jeszcze, że nigdy nie zażywałam narkotyków ani niczego takiego (poniewaz wiem, ze ten opis brzmi troche jak zaburzenia tym wywołane).

Odnośnik do komentarza

Myślę, że brak snu może dawać takie objawy. Kiedyś nie spałam ponad dobę i właśnie miałam podobne objawy. A z tymi zapachami... hmm podświadomość? Udaj się do okulisty żeby rozwiać wątpliwości. Ja też mam takie niektóre odchylenia, o których piszesz, ale w moim przypadku spowodowane jest to tzw. śniegiem optycznym (widzę wszystko z dodatkiem zaśnieżenia, tak w zepsutym telewizorze), co wzięło się od ucisku na któryś kręg kręgosłupa szyjnego. Może też w tym kontekście warto się przebadać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość lenka71

Zgadzam się. Dodam, że jaskra to bardzo podstępna choroba, nie boli a kradnie wzrok. Dlatego trzeba regularnie badać się pod tym kątem. Jeśli o mnie chodzi to regularnie chodzę na badania w Warszawie do przychodni okulistycznej na Targowej - Centrum Okulistyczne Jaskra. Ten ośrodek specjalizuje się w wykrywaniu i leczeniu jaskry, także idąc do nich macie pewność, że to najlepsi specjaliści w tym temacie. Nie bagatelizujcie sprawy, bo całkiem sporo osób choruje na jaskrę.

Odnośnik do komentarza

Nie ma żartów, konsultacja z lekarzem jest tu obowiązkowa. A jeśli chodzi o problemy ze wzrokiem to warto zrobić badania w kierunku jaskry. Jak już ktoś wyżej wspomniał, jaskra jest podstępna. Moja babcia regularnie poddaje się badaniom w https://okulistyka-jaskra.pl/badania-w-kierunku-jaskry ponieważ mają nowoczesny sprzęt i są naprawdę fachowcami w tej dziedzinie. Pamiętaj, że jaskry nie da się wyleczyć i pozbyć, można tylko zahamować jej dalszą ekspansję. Dlatego tak ważne jest jej wczesne wykrycie, by nie dokonała większych zniszczeń w oku!

Edytowane przez Merka
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...