Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak zwalczyć problemy z akceptacją siebie?


Gość R...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 17 lat i od zawsze mam problemy z akceptacją siebie, pewnością siebie i nawiązywaniem kontaktów w grupie. Na przykład na przerwach w szkole siedzę sam w kącie i przeglądam facebooka, ale jeśli miałbym porozmawiać z którąś z osób które mnie otacza sam na sam - nie byłoby problemu, myślę, że mimo wszystko jestem otwartą osobą. Problem pojawia się po rozmowie: nagle mam wrażenie, że coś zepsułem, druga osoba mnie wyśmiewa ze swoimi kolegami, staram się być podczas rozmów zabawny, i nawet jeśli znajomi się smieją, wydaje mi się że jestem żałosny, a nie śmieszny, a oni śmieją się z grzeczności. Tak samo z wyglądem. Postrzegam siebie jako osobę brzydką, nienawidzę siebie a jednak wszyscy mówią jaki to jestem przystojny. Nie jestem. Nie dociera to do mnie od 3 lat. Nie pokazuje twarzy na zdjęciach. Kolejnym problemem jest dziwna pustka (?) w głowie. Nie wiem jak to opisać, słucham ludzi, ale nie potrafię wymyślić żadnych ambitnych tematów do rozmów, nie kojarzę śmiesznych sytuacji, żeby przywołać je w odpowiednim momencie (w moim otoczeniu to oznaka dobrego poczucia humoru jeśli w odpowiednim momencie zacytujesz śmieszny tekst nauczyciela czy kolegi). Ja już naprawdę nie wiem co robić, czy jestem na coś chory? :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...