Skocz do zawartości
Forum

Pomocy czy to może być ciąża?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, cykle mam zaZwyczaj 28 dniowe. Miesiączkę dostalam 9 sierpnia. Owulacje najpradobniej miałam 22 sierpnia. Stad moje pytanie, czy jest ryzyko ciąży po minutowym stosunku bez zabezpieczenia, który odbył się z nocy z 26 na 27 sierpnia? Dodam, ze chłopak doszedł dopiero po 10 minutach od tego stosunku. I chciałam dodać, ze dziś czyli 28 pojawił mi się biały lepki śluz, ale to chyba oznacza dni niepłodne, a nie tak szybko ciąże?Bo nie rozumiem, przed owulacja możliwa jest ciąża bo plemniki mogą przetrwać, No ale po owulacji? Musiałyby przetrwać do kolejnej owulacji? Proszę o wyjaśnienie i dziękuje.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli rzeczywiście owulacja wystąpiła 22.08, to nie powinnaś być w ciąży, ale jaką masz pewność, że tak rzeczywiście było? Jeżeli masz rację, były to już dni niepłodne,które zaczynają się trzeciego dnia wieczorem po skoku temperatury, który występuje dzień po owulacji.Lepki śluz oznacza niepłodność, ale wystąpił dopiero, jak mówisz po dwóch dniach od stosunku. Mimo że twój chłopak nie miał wytrysku wewnątrz pochwy, mogły dostać się tam śladowe ilości plemników.
Jeśli chodzi o dni płodne, występują przed owulacją - 7-6 dni i po owulacji 3 dni. Potem jesteś całkowicie niepłodna, aż do następnej miesiączki i olejnych płodnych dni. Warto mierzyć sobie temperaturę i obserwować śluz, to będziesz wiedziała w jakim jesteś momencie cyklu. Polecam Ci stronę: http://www.npr.pl/ Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli rzeczywiście owulacja wystąpiła 22.08, to nie powinnaś być w ciąży, ale jaką masz pewność, że tak rzeczywiście było? Jeżeli masz rację, były to już dni niepłodne,które zaczynają się trzeciego dnia wieczorem po skoku temperatury, który występuje dzień po owulacji.Lepki śluz oznacza niepłodność, ale wystąpił dopiero, jak mówisz po dwóch dniach od stosunku. Mimo że twój chłopak nie miał wytrysku wewnątrz pochwy, mogły dostać się tam śladowe ilości plemników.
Jeśli chodzi o dni płodne, występują przed owulacją - 7-6 dni i po owulacji 3 dni. Potem jesteś całkowicie niepłodna, aż do następnej miesiączki i olejnych płodnych dni. Warto mierzyć sobie temperaturę i obserwować śluz, to będziesz wiedziała w jakim jesteś momencie cyklu. Polecam Ci stronę: npr.pl Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Zawsze warto pomyśleć o antykoncepcji w postaci np gumek, one co prawda nie dają 100 procent, ale zawsze coś, jeśli zas nie boisz się hormonów, to są takie fajne pigułki Vines anty na rynku, które maja mało hormonów, moja siostra je stosuje i jest zadowolona :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...