Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy cierpię na depresję?


Gość C...l

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to możliwe że w wieku 15 lat (16 rocznikowo) cierpię na depresję. Jestem w 3 klasie gimnazjum. Za niedługo testy gimnazjalne. Nie przejmuję się nimi. Kiedyś mój spokój uważałem za atut, teraz coraz częściej popadam w bardzo melancholijny nastrój. Wszystko wydaje mi się takie monotonne i bez przeszłości. Kiedyś myślałem że stałość jest mi potrzebna gdy do niej doszło zmieniła się w rutynę, która nie daje szczęścia. Nie mam aspiracji czy planów na przyszłość. Co zrobić? Czy to już depresja?

Odnośnik do komentarza
Gość Jakiś ziomek

Nie raczej nie możliwe że mógłbyś miec depresje jezeli bys nazekal na wszystko nie chcialo by ci się żyć lub byłbyś ciągle smutny to może byś miał depresje a tak poprostu masz wy****ne tak jak każdy za przeproszeniem gimb też bylem w gimnazjum nie stresowałem się testami troche się uczyłem choc wiem ze nie wystarczajaco trafilem do dobrego liceum i włala jestem chyba jeszcze większym gimbem niż byłem bo w liceum nauczyciele są "ludźmi" a że zycie jest monotonne to prawda lecz mozna sb to rozmaicic jakies treningi hobby nowy serial filmy jakies melo w plenerku bo to jednak gimba trzeba się bawić czerpać z życia a jezli nie chcesz pić lub robiz czegos podobnego to zacznij chodzić na jakis skejtpark silownie orlik tam mozna poznac spk ludzi

Odnośnik do komentarza

Owszem, w wieku 15-16 lat można zachorować na depresję młodzieńczą. Może ona wynikać z trudności, przed jakimi stoi nastolatek w wieku dojrzewania. Wspomniałaś, że jesteś smutna, masz melancholijny nastrój, nic Cię nie cieszy i nie masz planów na przyszłość. To nie są wystarczające objawy, których obecność spełniałaby kryteria diagnostyczne dla postawienia diagnozy depresji. Niemniej jednak, jeśli czujesz subiektywnie, że Twoje samopoczucie się pogarsza, warto skonsultować się z psychologiem, do czego zachęcam. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...