Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

chrypka u 5 latki pogrubione struny głosowe o co dalej?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam wielki problem. Od grudnia chodzę z córką do foniatry z powodu wysilkowego mowienia I ciaglej chrypki czasem przechodzącej w bezglos. ...córka została zbadana. Ma pogrubione struny Głosowe. Została zalecana dieta bezglutenowa...bez nabiału. ...mleka...mięso tylko indyk i dużo warzyw...kasza Jaglana.. nie pomogło jeśli to miało pomóc. ...jest gorzej. Podawalam jej wit d3. Zwieksxyla sie z 38 ns 60. Żelazo ok
Badania krwi także. ....Na 2 wizycie struny bardziej pogrubione. Foniatra przepisała tsbletki Pod język na obkurczenie strun....i zalecenie trzymać dziecko w domu....dawać dużo pić. ..nie może emocjonalnie glosno mówić ....dlatego miesiąc juz do przedszkola nie chodzi. ...nie śpiewa. ...ale nie pomaga to ....dalej ma chrypiacy głos. Co możemy zrobić? Foniatra powiedziała ze nic nie mogę. ..bo dziecko źle wytwarza głos. ...zamiast z przepony mówi emocjonalnie z gardła. I że jest za mała na lekcje z emisji głosu. ..czy naprawdę nic jej nie można pomóc? Ile czasu mam ja trzymać w domu i nie angażować w recytowanie ....Śpiewanie. ....Ona To Uwielbia. ...błagam o pomoc....wskazówki. ....mam skany wyników badań. ..filmiki jak zaczęła mówić chrypiacym głosem od 3 roku życia. ...jak tylko zaczęła chodzić do przedszkola. ...

Odnośnik do komentarza

W sierpniu 2016 miała podcinane 2 migdalki i ten 3ci gardlowy usunięty. Po tym zabiegu juz raczej tak nie ma otwartych ust....ale często ma suche wargi....co może świadczyć ze lubi mieć otwarte usta. Szczególnie jak ogląda bajkę to usta ma niedomkniete. Idę na kontrole 6.04. Do foniatry. Przyjmowala 3 tabletki dziennie lymphomyosot heel....na obkurczenie strun.... zastanawiam się czy właśnie do logopedy nie pójść. Zgodnie z rada. Jest w sxkole a Julia od września ma chodzić do zerówki szkolnej to może juz bez problemu ja wezmą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...